Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiary ula wielkopolskiego
Autor Wiadomość
andrisax 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-10-05, 16:10   Wymiary ula wielkopolskiego

Witam, czy któryś z forumowiczów posiada może wymiary jakie ma ul wielkopolski? dokładniej chodzi mi o część dolną tzn jaka jest odległość między nogami? tego ula.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniony przez krzysglo 2013-10-07, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  

Karpacki 
Stukacz Junior
Karpacki

Wysłany: 2013-10-27, 10:24   

Kolego. Wymiary ula wielkopolskiego można znaleźć w większości podręczników pszczelarskich. Zastanawiające jest jednak po co koledze odległość między nogami tego ula ? Jest to wymiar nienormowany i gdyby coś, co kolega chce tam umieścić nie miało dosyć miejsca, nogi zawsze można rozchylić. Zwiększy to stabilność ula. Pozdrawiam.

andrisax 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-10-31, 12:37   

Witam, już mówię po co mi odległość między nogami ula, mianowicie, chciałem przy swojej przyszłej pasiece (będę gospodarować w ulach wielkopolskich) jakieś stabilne podłożę dla ula (np wkopać w ziemię 4 grube bale) i na nich postawić ul dla tego potrzebowałem tych informacji :D może w pytaniu nie wyraziłem się profesjonalnie ale mam nadzieje że wiadomo już o co chodzi :D Pozdrawiam A.

miśkownica 
Stukacz Junior

Wysłany: 2013-10-31, 18:38   

A po co ci stojaki, jest tyle rozwiązań np. kładziesz cegłówki a na nie dwa kanciaki i możesz stawiać ule.

Odpowiedz do tematu