Karmienie zimowe inwertem

Moderator: krzysglo

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

...mam jeszcze jedno pytanie:
Czy na ramki przed położeniem wiaderka mam rozłożyć może folię z wyciętym otworem o śr ok 10-15cm? Folia po to, aby za bardzo nie oziębić gniazda.
Czy po prostu wycofać ramki z nadstawki i wiaderko na ramki bezpośrdnio położyć (na beleczki)?

ATOM55
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: ATOM55 »

Wyleczyłem się z inwertu ,pierwszy raz w zyciu zakarmiłem i spadek rodzin 100% .
Najlepsze było później co zrobic z pokarmem to wstawiłem do innej pasieki ,jak to zawsze robiłem kiedy karmiłem cukrem to takie ramki wkładałem po spadłych pszczołach do innych rodzin ,zawsze tam 2-3 pnie padły i nic sie nie działo ,ale nie z inwertem po włozeniu tych ramek do uli do zrowych rodzin, ledwo co doprowadziłem pszczoły do siły na zimę.
Nigdy więcej.

avico

Post autor: avico »

Skąd był inwert?

ATOM55
Nieśmiały
Nieśmiały

Wytworzył sie jakis kwas bo ramki capialy i wyleczylem drugom pasieke z warrozy bo jej nie widze ,szkoda ze zniknela tez stara pszczola po poddaniu ramek ,a w niektorych wypadkach rojki wychodzily ,nawet larwy chcialy wychodzic do rojki :702: Jakos to poskladalem do kupy to grzybica sie pojawila no bo mloda pszczola za duzo obowiazkow miala po stracie starych pszczol. I tak to sie krecilo w tym roku.
Skad syrop to malo istotne , wszystkie sa dla mnie nie do zaakceptowania po tym co sie stalo ,a w zimie nie mam zamiaru co 3 dni podjezdzac do pasieki czy sie co z pszczolami nie dzieje chce spac spokojnie.

robert-a
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robert-a »

Jestem młodym pszczelarzem i pierwsze spotkanie z cukrem i pszczołami owocowało porażką 100 % upadku. Następnie porozmawiałem popytałem i następny rok był super nawet rójką łapana w październiku przetrwała. W tym roku też podkarmiam inwertem z nowymi doświadczeniami podpowiedziami. Nie ma nic doskonałego kij zawsze ma 2 końce ale inwert ma więcej zalet niż wad.

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

Post autor: Cordovan »

ATOM55 pisze:Wyleczyłem się z inwertu ,pierwszy raz w zyciu zakarmiłem i spadek rodzin 100% .
Brak wiedzy inaczej tego się nie da określić. Zakarmiałem i zakarmiam inwertem i zero spadku rodzin.

ATOM55
Nieśmiały
Nieśmiały

Jaką to tajemną wiedzę, trzeba posiąść aby nie popelnic bledu?????
Domniemam waszmość panie ,że sposób poddania i zimowla powinny byc inne jak przy syropie z cukru ,ale takiej ulotki informacyjnej nie dostałem wraz z produktem.
Tylko nie rozumiem jednego czemu w takim samym układzie przezyły w bardzo dobrej kondycji pszczoły zazimowane cukrem>?????

avico

Post autor: avico »

Skąd jest inwert jest bardzo istotna wiadomością, bo ubiegłej jesieni na opolskim śląsku pszczelarze przewieźli się na inwercie, choć wcześniej też nim karmili, tylko brali od innego producenta. Ja karmię 4 x i nie narzekam. Jednak inwert nie jest równy inwertowi i stąd moje pytanie.

ATOM55
Nieśmiały
Nieśmiały

Zagłebiłem sie mocniej w temat chociaz na forach pszczelarskich nie przesiaduje od dawien dawna, jak znam bardzo dobrze poglądy oraz osobę Pana Jacka to tak nie moge sobie skojarzyc waszmościa cordovana ,(...) .

avico nie odpowiem Ci na to pytanie chyba zrozumiesz , znam tez twoje poglądy i wiem jakim syropem karmisz bo tak jak wspominalem wczesniej zaglebilem sie w temat .
Masz racje inwert nie jest równy inwertowi ,szkoda tylko tych milionow pszczol jak i klawiatury na szarlatanow.
Ostatnio zmieniony 2012-10-16, 16:08 przez ATOM55, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

ATOM55 pisze:Jaką to tajemną wiedzę, trzeba posiąść aby nie popelnic bledu?????
Ano widzisz jakąś wiedzę trzeba posiadać.
ATOM55 pisze:Domniemam waszmość panie ,że sposób poddania i zimowla powinny byc inne jak przy syropie z cukru
Dobrze domniemasz bo są inne tylko trzeba wiedzieć jeszcze to wszystko a to że nie dostałeś ulotki to cóż, żaden producent jej nie daje a informacje w sieci są, trzeba tylko doczytać, zapytać a nie negować że inwert jest be bo na inwercie spadły ci pszczoły.
ATOM55 pisze:Tylko nie rozumiem jednego czemu w takim samym układzie przezyły w bardzo dobrej kondycji pszczoły zazimowane cukrem
Temu że zapewne cukier podany w syropie ci nie skrystalizował a jak podałeś inwert nikt nie wie, może pomieszałeś go z wodą bo takich talentów też znałem, może zakarmiałeś gdy nektarowała gorczyca i też skrystalizował ci przez to inwert, tego nie napisałeś na forum a z góry zakładasz że błąd nie leży po twojej stronie.

(...)
Ostatnio zmieniony 2012-10-16, 16:09 przez Cordovan, łącznie zmieniany 1 raz.

albert74
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: albert74 »

no to dałes niektórym do myślenia po twojej wypowiedzi ja tam karmie 6rok brałem z HOLGERA teraz z ORIONA niemiałem problemu choć zauważyłem ze ten z ORIONA zaczyna być rzadszy co dało mi do myślenia

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

albert74, karmię Apifood z Oriona i zero spadków rodzin, jak ktoś jest gamoniem i nie potrafi zimować na inwercie nie ma się co dziwić że pierdoły później taki wypisuje strasząc innych niepotrzebnie.

robert-a
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robert-a »

Invert inwertowi nie równy nie tylko pod względem składu cukrów jak i ich rodzajów tak i ilości wody.

[ Dodano: 2012-10-19, 13:06 ]
Dlaczego Kolega zmienił HOLGRA na ORIONA ?

Demerara
Obserwator
Obserwator

Post autor: Demerara »

APIFORTUNA nie jest inwertem tylko syropem zbożowym. Słowo INWERT jest zarezerwowane zgodnie z prawem dla syropu z sacharozy (cukru) i taki jako naturalny produkt wprowadza do sprzedaży firma P&L. (...)
Demerara pisze:(...) INVERTIX 72. W przeciwieństwie do wszelkich innych syropów zbożowych (kupowanych z firmy ORION, HOLGER itd.) jest produkowany tylko i wyłącznie z cukru DIAMANT i rozkładany biologicznie enzymem, który używa pszczoła, czyli INWERTAZA. (...)
Ostatnio zmieniony 2013-07-11, 07:24 przez Demerara, łącznie zmieniany 2 razy.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Nie rób ze starego człowieka ,,idjoty,,bo na chemi zam sę lepiiej--

ODPOWIEDZ