Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmienie zimowe inwertem
Autor Wiadomość
kubikkroscienko
Stukacz

Wysłany: 2012-08-27, 10:25   

...mam jeszcze jedno pytanie:
Czy na ramki przed położeniem wiaderka mam rozłożyć może folię z wyciętym otworem o śr ok 10-15cm? Folia po to, aby za bardzo nie oziębić gniazda.
Czy po prostu wycofać ramki z nadstawki i wiaderko na ramki bezpośrdnio położyć (na beleczki)?

ATOM55 
Nieśmiały

Wysłany: 2012-10-15, 16:45   

Wyleczyłem się z inwertu ,pierwszy raz w zyciu zakarmiłem i spadek rodzin 100% .
Najlepsze było później co zrobic z pokarmem to wstawiłem do innej pasieki ,jak to zawsze robiłem kiedy karmiłem cukrem to takie ramki wkładałem po spadłych pszczołach do innych rodzin ,zawsze tam 2-3 pnie padły i nic sie nie działo ,ale nie z inwertem po włozeniu tych ramek do uli do zrowych rodzin, ledwo co doprowadziłem pszczoły do siły na zimę.
Nigdy więcej.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-15, 20:27   

Skąd był inwert?

ATOM55 
Nieśmiały

Wysłany: 2012-10-15, 21:34   

Wytworzył sie jakis kwas bo ramki capialy i wyleczylem drugom pasieke z warrozy bo jej nie widze ,szkoda ze zniknela tez stara pszczola po poddaniu ramek ,a w niektorych wypadkach rojki wychodzily ,nawet larwy chcialy wychodzic do rojki :702: Jakos to poskladalem do kupy to grzybica sie pojawila no bo mloda pszczola za duzo obowiazkow miala po stracie starych pszczol. I tak to sie krecilo w tym roku.
Skad syrop to malo istotne , wszystkie sa dla mnie nie do zaakceptowania po tym co sie stalo ,a w zimie nie mam zamiaru co 3 dni podjezdzac do pasieki czy sie co z pszczolami nie dzieje chce spac spokojnie.

robert-a 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-10-15, 22:15   

Jestem młodym pszczelarzem i pierwsze spotkanie z cukrem i pszczołami owocowało porażką 100 % upadku. Następnie porozmawiałem popytałem i następny rok był super nawet rójką łapana w październiku przetrwała. W tym roku też podkarmiam inwertem z nowymi doświadczeniami podpowiedziami. Nie ma nic doskonałego kij zawsze ma 2 końce ale inwert ma więcej zalet niż wad.

Cordovan 
Stukacz

Wysłany: 2012-10-16, 06:00   

ATOM55 napisał/a:
Wyleczyłem się z inwertu ,pierwszy raz w zyciu zakarmiłem i spadek rodzin 100% .

Brak wiedzy inaczej tego się nie da określić. Zakarmiałem i zakarmiam inwertem i zero spadku rodzin.

ATOM55 
Nieśmiały

Wysłany: 2012-10-16, 10:07   

Jaką to tajemną wiedzę, trzeba posiąść aby nie popelnic bledu?????
Domniemam waszmość panie ,że sposób poddania i zimowla powinny byc inne jak przy syropie z cukru ,ale takiej ulotki informacyjnej nie dostałem wraz z produktem.
Tylko nie rozumiem jednego czemu w takim samym układzie przezyły w bardzo dobrej kondycji pszczoły zazimowane cukrem>?????

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-16, 10:54   

Skąd jest inwert jest bardzo istotna wiadomością, bo ubiegłej jesieni na opolskim śląsku pszczelarze przewieźli się na inwercie, choć wcześniej też nim karmili, tylko brali od innego producenta. Ja karmię 4 x i nie narzekam. Jednak inwert nie jest równy inwertowi i stąd moje pytanie.

ATOM55 
Nieśmiały

Wysłany: 2012-10-16, 11:54   

Zagłebiłem sie mocniej w temat chociaz na forach pszczelarskich nie przesiaduje od dawien dawna, jak znam bardzo dobrze poglądy oraz osobę Pana Jacka to tak nie moge sobie skojarzyc waszmościa cordovana ,(...) .

avico nie odpowiem Ci na to pytanie chyba zrozumiesz , znam tez twoje poglądy i wiem jakim syropem karmisz bo tak jak wspominalem wczesniej zaglebilem sie w temat .
Masz racje inwert nie jest równy inwertowi ,szkoda tylko tych milionow pszczol jak i klawiatury na szarlatanow.
Ostatnio zmieniony przez krzysglo 2012-10-16, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

Cordovan 
Stukacz

Wysłany: 2012-10-16, 14:31   

ATOM55 napisał/a:
Jaką to tajemną wiedzę, trzeba posiąść aby nie popelnic bledu?????

Ano widzisz jakąś wiedzę trzeba posiadać.

ATOM55 napisał/a:
Domniemam waszmość panie ,że sposób poddania i zimowla powinny byc inne jak przy syropie z cukru

Dobrze domniemasz bo są inne tylko trzeba wiedzieć jeszcze to wszystko a to że nie dostałeś ulotki to cóż, żaden producent jej nie daje a informacje w sieci są, trzeba tylko doczytać, zapytać a nie negować że inwert jest be bo na inwercie spadły ci pszczoły.

ATOM55 napisał/a:
Tylko nie rozumiem jednego czemu w takim samym układzie przezyły w bardzo dobrej kondycji pszczoły zazimowane cukrem

Temu że zapewne cukier podany w syropie ci nie skrystalizował a jak podałeś inwert nikt nie wie, może pomieszałeś go z wodą bo takich talentów też znałem, może zakarmiałeś gdy nektarowała gorczyca i też skrystalizował ci przez to inwert, tego nie napisałeś na forum a z góry zakładasz że błąd nie leży po twojej stronie.

(...)
Ostatnio zmieniony przez krzysglo 2012-10-16, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  

albert74
Nieśmiały

Wysłany: 2012-10-16, 16:32   

no to dałes niektórym do myślenia po twojej wypowiedzi ja tam karmie 6rok brałem z HOLGERA teraz z ORIONA niemiałem problemu choć zauważyłem ze ten z ORIONA zaczyna być rzadszy co dało mi do myślenia

Cordovan 
Stukacz

Wysłany: 2012-10-16, 16:36   

albert74, karmię Apifood z Oriona i zero spadków rodzin, jak ktoś jest gamoniem i nie potrafi zimować na inwercie nie ma się co dziwić że pierdoły później taki wypisuje strasząc innych niepotrzebnie.

robert-a 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-10-16, 21:38   

Invert inwertowi nie równy nie tylko pod względem składu cukrów jak i ich rodzajów tak i ilości wody.

[ Dodano: 2012-10-19, 13:06 ]
Dlaczego Kolega zmienił HOLGRA na ORIONA ?

Demerara
Obserwator

Wysłany: 2013-07-11, 00:27   

APIFORTUNA nie jest inwertem tylko syropem zbożowym. Słowo INWERT jest zarezerwowane zgodnie z prawem dla syropu z sacharozy (cukru) i taki jako naturalny produkt wprowadza do sprzedaży firma P&L. (...)

Demerara napisał/a:
(...) INVERTIX 72. W przeciwieństwie do wszelkich innych syropów zbożowych (kupowanych z firmy ORION, HOLGER itd.) jest produkowany tylko i wyłącznie z cukru DIAMANT i rozkładany biologicznie enzymem, który używa pszczoła, czyli INWERTAZA. (...)
Ostatnio zmieniony przez krzysglo 2013-07-11, 08:24, w całości zmieniany 2 razy  

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2013-07-11, 22:37   

Nie rób ze starego człowieka ,,idjoty,,bo na chemi zam sę lepiiej--

Odpowiedz do tematu