Pszczoły i ich włoski, szczecinki itp...

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
Inugami
Obserwator
Obserwator

Pszczoły i ich włoski, szczecinki itp...

Post autor: Inugami »

Sprawa wygląda mniej więcej tak:

Mam zrobić pracę na bionike, bla bla bla... :573: Problem polega na ograniczeniu jakie stanowy znalezienie maksymalnie dokłądnych danych, informacji na temat. Tego jak rozmieszczone są włoski (szczecinki itp.) na ciele pszczoły, tzn. w jakich odstepach, czy w szeregu, czy może na przemian, czy jeszcze inaczej, jakiej te włoski są długości, pewnie byłoby fajnie znać też ich grubość i to wszystko jeszcze w stosunku do wielkości pszczoły (inaczej się chyba nie, co?).
Doszłam do budowy, przekroju kilku rodzaji włosków i szczecinek, przydałyby się jeszcze przekroje poprzeczne...
Wiem, że to kłopotliwe, nawet bardziej niż kłopotliwe, ale wyczerpałam już dostępne mi źródła informacji, a Panowie i Panie specjaliści na pewno wiedzą cosik więcej :D

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dam znać :D

pszczeli kłak

Post autor: pszczeli kłak »

Pomylony adres. Proponuję kontakt ze specjalistami od morfologii pszczół. Takich informacji nie ma w opracowaniach popularno-naukowych bo nikomu z praktyków nie są one przydatne. Jakby co to pukaj do prof. J. Wilde lub do Instytutu w Puławach.

Awatar użytkownika
Inugami
Obserwator
Obserwator

Post autor: Inugami »

Hymmm, spodziewałam się czegoś takiego... Trudno, dzięki za wskazówke :)

pszczeli kłak

Post autor: pszczeli kłak »

Niestety, ale taka jest prawda. Pszczelarzowi jest obojetne, czy pszczoła ma futerko i gdzie je posiada. Dla niego liczy się wydajność, a cała reszta, to już działka naukowców. Spróbuj jeszcze z prof. A. Hartwig z SGGW w Warszawie. Wiem, że aktualnie badaja tam między innymi wnikanie wirusów przez połamane włoski. Pewnie podzieli sie swoja wiedzą, tym bardziej, że jest to osoba życzliwa i niezwykle kompetentna.

Zablokowany