Decyzja - ognisko choroby warroza

Moderator: krzysglo

kosma000
Nieśmiały
Nieśmiały

Decyzja - ognisko choroby warroza

Post autor: kosma000 »

Witam.
Otrzymałam pismo od PLW, w którym jest napisane, że występuje u mnie w pasiece ognisko choroby warroza i pasiekę taką należy poddać rejestracji.
Co o tym sądzicie, bo w tej decyzji napisane jest, że rzekomo ktoś robił próbki w mojej pasiece, a nikogo takiego nie było...
Jakie kroki należy podjąć i co oznacza taka decyzja.
Czekam na Wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 2012-09-28, 21:45 przez kosma000, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

Zacznijmy od tego, że nikt nie ma prawa wejść na Twoją posesję bez stosownego pozwolenia czy nakazu prokuratora. Ktoś Cię musiał brutalnie mówiąc podp..rzyć do weterynarza, skąd wiadomo, że jest inwazja warrozy? Kto robił próbki? Skontaktowali by się z Tobą w związku z planowanymi badaniami. A pasieka zgodnie z prawem powinna być zarejestrowana (numer wet.), więc tu Cię mają.

kosma000
Nieśmiały
Nieśmiały

Jest zarejestrowana od roku, ale na decyzji widnieje większa liczba uli niż w ubiegłorocznej rejestracji.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Warroza jest wszędzie nawet na pasiece plebana i już. A po za tym bez odpowiedniego dokumentu nie ma prawa wejść na teren twojej posesji dlatego skoro ktoś brał próbki to dokonał tego nie zgodnie z prawem, po tajemnie więc przypuszczając mógł wyrządzić szkody. Moim zdaniem ktoś po prostu zaniedbał swoje obowiązki i wypisał na "oko" co zdarza się często w PL. Ja bym zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa przez w/w osobę która przysyła CI pismo. Wszystko wskazuje na to ,ze "dowodu" zdobył nielegalnie... Ale z drugiej strony to jakie pouczenie nałożyli?
pozdrawiam Marcin

avico

Post autor: avico »

Zamieść skan pisma w wyślij do mnie na maila. Opisz wszystko dokładnie.
Postaram się pomóc.

kosma000
Nieśmiały
Nieśmiały

Wszystko się wyjaśniło.
Pismo zostało przysłane w celu otrzymania dotacji na zakup leków. Problem z głowy. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.Kosma.

ODPOWIEDZ