Co myślicie na temat "Beevital"

Moderator: krzysglo

krzychu_20
Nieśmiały
Nieśmiały

Co myślicie na temat "Beevital"

Post autor: krzychu_20 »

Witam i pozdrawiam wszystkich. W ostatnim numerze "Pasieka" zamieszczono wkładkę z opisem leku "Beevital". Prosiłbym o wypowiedzi na temat tego leku. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Jestem początkujący. PS jeśli ktoś z was stosował ten lek proszę o podpowiedź jak go stosować.

avico

Post autor: avico »

Wpisałeś pytanie w odpowiednim wątku. Szkoda, że nie przeczytałeś zamieszczonych w tym dziale wpisów. Masz tam odpowiedź na swoje pytanie, a nawet więcej.
Chyba nie ma sensu powielania tego co już jest.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Kupiłem właśnie 2 butelki.

Umieszczę tutaj skany z ulotki. (Tak dla poczytania)

Tutaj troszkę opisu - bo na skanie słabo widać.

ZASTOSOWANIE:
BeeVital Hive Clean należy ogrzac do temperatury ciała i stosować przy temperaturze zewnętrznej od -5°C do +25°C. Jeśli będzie za gorąco, pszczoły opuszczą plastry z czerwiem co spowoduje gorszy rezultat. Dlatego poleca się stosować późnym popołudniem.
W zależności od siły rodziny pszczelej do tego jak gęsto wypełnione są pszczołami uliczki międzyplastrowe, nalezy stosować ok. 15m.
BeeVital Hive Clean w korpusie gniazdowym- środkowe 3-5 ramek

SPOSÓB ZASTOSOWANIA:
Poprzez stosowanie BeeVital Hive Clean, na włoskach pszczół pozostają mikroskopijne krople produktu.
Pszczoły poprzez wzajemny kontakt oraz odruch samooczyszczania równomiernie roznoszą produkt na pozostałe pszczoły. Zanieczyszczenia zostają natychmiast usunięte z ula. Przy właściwym zastosowaniu nie występują żadne negatywne działania na pszczoły, czerw oraz matkę.

TERMINY STOSOWANIA:
Luty / Marzec / Kwiecień, w momencie gdy pszczoły zaczynają zbierać pierwszy pyłek. W zależności od siły rodziny pszczelej podając 20 ml.
Maj / Czerwiec - stosowany w trakcie silnego rozwoju rodziny, szczególnie w momencie tworzenia odkładów - do 20ml.
Lipiec / Sierpień - w trakcie miodobrania zaleca się ponowne stosowanie - do 15ml. Preparat BeeVital użyty przed 1-szym września pomoże rodzinie lepiej przezimować, co oznacza mocniejsze pszczoły wchodzące w skład kłębu zimowego.
Listopad / Grudzień - w zależności od sytuacji rodziny pszczelej oraz temperatur zewnętrznych ( można stosować -5°C, lepszy wynik przy +5°C i więcej), należy stosować BeeVital Hive Clean na kłąb zimującej rodziny do 15ml, w rodzinie bez czerwiu. Zabiegi można przeprowadzać w ciągu całego roku. Najistotniejszym elementem efektywnego działania preparatu jest, aby wykonać przynajmniej jeden zabieg w czasie braku czerwiu w rodzinie.

Najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu.
Unikać mrozów poniżej -5°C.
Chronić butelkę przed światłem słonecznym.
Unikać kontaktu z oczami!!
Chronić przed dziećmi!!
Po otwarciu przechowywać do 6 miesięcy.

Dzięki BEEVITAL HIVE CLEAN pszczoły utrzymują swoje ule w czystości.
Rodziny pszczele regenerują się w naturalny sposób i produkują miód najwyższej jakości.
Załączniki
4_4_4.jpg
3_3_3.jpg
2_2.jpg
1_1.jpg

Awatar użytkownika
Peter
Stukacz
Stukacz

Post autor: Peter »

Pozdrawiam, Piotrek

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

a nie lepiej nauczyć się trochę chemi

[ Dodano: 2009-09-13, 11:57 ]
tak czasami czytam na tych opakowaniach -substancja czynna-ich wartość nie przekracza złotówki i z kąd bierze się ta cena ostateczna

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: coconut »

Jest cos znacznie tanszego i lepszego, co Kolega Krzysglo doskonale zna, ale napisal tylko o nieslusznie tak drogim srodku.
A warto z tym sie zapoznac.
coconut

Awatar użytkownika
Peter
Stukacz
Stukacz

Masz może na myśli apiwarol?
Pozdrawiam, Piotrek

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: eryk.klemens »

coconut pisze:Jest cos znacznie tanszego i lepszego, co Kolega Krzysglo doskonale zna ...
Na http://www.spp-polanka.org/doc/bienenwohl-test-2008.pdf podano, że
Instytut Przemysłu Organicznego 43-200 Pszczyna, ul. Doświadczalna 27 Zakład Badań Ekotoksykologicznych przebadał preparat na warozę o właściwościach roztoczobójczych pod nazwą BienenWohl. Wg podanego tam opisu 1000 ml preparatu zawiera 29 % sacharozy (cukier kryształ), 2 % propolisu, 3,5 % czystego kwasu szczawiowego, 1,6 % czystego kwasu cytrynowego oraz 0,05 % naturalnych olejków eterycznych.
Jako preparat odniesienia zastosowano kwas szczawiowy rozpuszczony w 30% roztworze sacharozy w wodzie destylowanej. W 1 litrze takiego roztworu rozpuszczono 35g kwasu szczawiowego, czyli preparat o podobnym stężeniu kwasu szczawiowego co BienenWohl
Efektywność warroabójcza: dla preparatu Bienen Wohl wskaźnik ten kształtował się od 89,0% do 99,5% wobec zakresu 88,9% do 96,7% dla preparatu odniesienia. Średnia skuteczność BienenWohl wyniosła 95,8%, a preparatu porównawczego 92,3%.
Nie będę komentował powyższego, wnioski każdy może sobie sam wyciągnąć, bo przecież jak zrobić preparat odniesienia - warobójczy roztwór cukrowo-wodny kwasu szczawiowego i jak go zastosować, podane jest parokrotnie i dokładnie w artykułach Miesięcznika Pszczelarstwo
Co do beevital -nie leczy chorób pszczelich? Nie jest środkiem warobójczym, bo nie zabija warrozy, co można wyczytać pod adresem http://beevital.pl/beevital/. Ma bardzo podobny skład chemiczny co BienenWohl, a nie zabija warrozy, bo prawdopodobnie posiada niskie stężenie kwasu szczawiowego
Pozdrawiam
Eryk

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

a no właśnie, jaka jest ważność beevitalu w butelce? Pisze że po otwarciu przechowywać max 6 miesięcy. Ale mi zostało jeszcze połowa płynu. Otworzyłem ją w drugiej połowie sierpnia to co, termin kończy się w lutym? Mam wyrzucić? Skład: woda, sacharoza, kwas cytrynowy, szczawiowy, propolis, olejki eteryczne. Czy na następny sezon już może zaszkodzic pszczołom???

JAxico
Stukacz
Stukacz

Post autor: JAxico »

Piotrze, w/g mnie nic się nie stanie jak polejesz pszczoły beevitalem. Pisze że 6 miesięcy ważność po otwarciu, ja myślę że dłużej. Są to substancje które się nie psują szybko. Chociaż na wszelki wypadek może by jednak zakupić nowy, nigdy nie stosowałem tego leku, ja stosuje apiwarol i kw. szczawiowy. Pozdr.
Pozdrawiam - JAxico :D

Awatar użytkownika
Peter
Stukacz
Stukacz

Piotr Nowotnik pisze:a no właśnie, jaka jest ważność beevitalu w butelce? Pisze że po otwarciu przechowywać max 6 miesięcy. Ale mi zostało jeszcze połowa płynu. Otworzyłem ją w drugiej połowie sierpnia to co, termin kończy się w lutym? Mam wyrzucić? Skład: woda, sacharoza, kwas cytrynowy, szczawiowy, propolis, olejki eteryczne. Czy na następny sezon już może zaszkodzic pszczołom???
Dla bezpieczeństwa kup nowy, lub przerzuć sie na inne środki, ja w tym roku stosowałem paski Biowar i jestem z nich zadowolony.
Pozdrawiam, Piotrek

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Jest "światełko w tunelu".

Po firmie APIS POLSKA Produkty Naturalne sp. z o.o. z Walc,
sprzedażą m.in. BeeVitalu zajmuje sie Pani Inna Strzoda.

Prawie wszystkim - w co była zaangażowana Firma Pana Roberta Kolaśińskiego będzie się zajmowało:

[center]
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe
STINN HONEY
Inna Strzoda
ul. Opolska 99/1, 47-344 Walce
tel. kom. (0) 505 190 994
[/center]

o tym dowiedziałem się osobiście w dniu wczorajszym od Pani Inny.

Zaleszczotek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Zaleszczotek »

Nigdy nie zastosuję i nikomu nie polecam stosowania preparatu dla pszczół w którego skład wchodzą "olejki ENERGETYCZNE" i nie jest podany DOKŁADNY skład chemiczny wraz z % ilością składników ani ph odczynu.
W tym samym czasie kiedy oni posiadają technologie, bomby i nienawiść - pszczoły trzymają listę ofiar.

Alex23p
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Alex23p »

No pewnie, lepiej wpaść do ula z cięźką chemią i polować na warrozę jak z bazuką na muchy. Ja stosuję Ambrozol z doskonałym skutkiem ale nie trzeba nikogo na siłę namawiać kaźdy swój rozum ma. :706: Przecierz te mikstury mają ten sam skład, który ci Eryk przedstawił.

avico

Post autor: avico »

O BeeVitalu myślę wtedy, kiedy nadchodzi termin użycia.

Czy biorąc leki na przeziębienie czy inna chorobę zastanawiamy się lub o nich myślimy?

Ciekawe, czy myślą lub zastanawiają się cokolwiek ci, którym prezesi wciskają listewki z klartanem, a oni pchają je w ule?
Jakoś nikt nie dzieli włosa na czworo kupując takie listewki bez wiedzy co tak naprawdę siedzi w tym drewnie, ile jest tego paskudztwa i czy zabije warrozę oszczędzając pszczoły. Nikt nie myśli o tym, że używana od początku lat `80 amitraza staje się nieskuteczna i jest toksyczna dla ludzi.

Może zamiast bawić się w "myśliwych" połowę pasieki potraktować tak jak do tej pory, a druga BeeVitalem. Dokąd doświadczalnie pszczelarz się nie przekona, to od myślenia głowa go rozboli i będzie dla niego najbardziej wiarygodna opinia w stylu:

"Wiesz, jakie TO jest skuteczne?! Brat kuzyna słyszał że, ojciec kolegi ma wuja, a wuj siostrzeńca, siostrzeniec znajomego i ten używa TEGO i jest ONO bardzo skuteczne.
- Widziałeś jak skutecznie?
- Nie, ale ojca brata szwagier o tym słyszał i mi mówił".

ODPOWIEDZ