Karmienie zimowe inwertem

Moderator: krzysglo

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

cześć. mam pytanie- czy jak zacznę karmić inwertem ok 23 sierpnia nie będzie to za wcześnie? od 10 września do wiosny nie bedę w pasiece.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Mozesz pod konieć sierpnia Podkarmiać. Tak z 12 dni wystarczy zeby ułozyć pokarm w gniezdezie albo w drugim korpusie. Pozdrawiam miły_marian

piotr85
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: piotr85 »

mam nadzieje że masz kogoś kto by doglądał pasieki czy w ogóle stoi. Osobiście podkarmianie zaczynam w połowie lub pod koniec września, po ułożeniu gniazd i odwirowaniu resztek miodu. podkarmiam, dymie i czekam na następny sezon :)

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

W zeszłym roku karmiłam inwertem już od połowy sierpnia , tylko inwertu więcej zjedzą niż cukru. Pszczoły dobrze przezimowały.
W tym roku karmie cukrem (pszczoły są szczęśliwsze :688: :688: pisze tylko o moich pszczołach), na dany czas mam podkarmione na pobudzenie matek do czerwienia i zaczynam karmić na dobre , wareoza zwalczana zaraz od końca lipca.

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

resztki miodu zamierzam wirować w sobote, tj 25 sierpień i pewnie w niedziele już wycofam ramki jak obsuszą i poddam wiaderka apifood coby gniazda zalały. Na jednym ze stanowisk od dziś już zacznę wycofywać ramki z nadstawek i wstawiać wiaderka, mam nadzieje, że to nie będzie za wcześnie i do zimy nie zjedzą bo nie będzie mnie w pasiece żebym skontrolował. pod koniec października zawsze odymiam rodziny. Po 1 przymrozkach.

Colt
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Colt »

Ja zacznę skarmiać apifortuną około 5 września 3 duże dawki uderzeniowe po 5l . Odymiam też w tym czasie 4 razy i po 1 przymrozkach profilaktycznie po 1 tabletce . W sezonie sok z cytryny x2 , beevital x1

wama10
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: wama10 »

Czy mogę jeszcze pobudzić czerwienie nim zakarmię pszczoły syropem inwertowanym [karmienie zimowe planuje 6-10 IX]. Wiem, że do pobudzania najlepszy jest syrop 1:1 ale czy ciasto fondant nadaje się do tego? [zamawiałem do ulików i sporo zostało].

wrubel
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: wrubel »

Kolego teraz to już bez sensu.... Podkarmianie na czerw zaleca się od 15 lipca do 15 sierpnia.

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: eryk.klemens »

Słynne karmienie na czerw –
Ostatnio zmieniony 2018-10-25, 15:30 przez eryk.klemens, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

eryk.klemens.
kto gdzie i kiedy prowadził te badania i gdzie zostały opublikowane?
To niezbędny warunek żeby podjąć jakąkolwiek dyskusję a jest ona niezbędna bo Polskie badania mówią zgoła coś innego podobnie jak i moje i nie tylko moje wieloletnie doświadczenia.
Nie wiem na jakiej podstawie uważasz wiedzę niekreślonych prze Ciebie "naukowców zachodnich" jako większą od naszych autorytetów i zdrowego rozsądku ..
To merytorycznie a teraz coś osobiście do Ciebie. twoje twierdzenie "jest to mocno zakodowane w głowach, bardzo trudno z głów pszczelarzom wybić" jest co najmniej niegrzeczne... i niesmaczne tym bardziej że to "coś" które chcesz pszczelarzom "wybić z głowy" nie umiesz ani określić ani uzasadnić...
Podobnie twierdzenie o lichym Polskim inwercie nie uzasadniasz w żaden sposób... czyżbyś się uważał za autorytet... który staje się wyrocznią..?

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Szlachciura pisze:eryk.klemens.
kto gdzie i kiedy prowadził te badania i gdzie zostały opublikowane?
To niezbędny warunek żeby podjąć jakąkolwiek dyskusję a jest ona niezbędna bo Polskie badania mówią zgoła coś innego podobnie jak i moje i nie tylko moje wieloletnie doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 2018-10-25, 15:31 przez eryk.klemens, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

ERYK.KLEMENS

"język Niemiecki (wrogo do mnie nastawiony z poprzednich polemik ...)"
-------------------------
OOO !!!!!!a możesz nam wyjaśnić w jaki sposób język niemiecki jest do Ciebie wrogo nastawiony...To znaczy że nie rozumiesz go czy inne problemy... :695:

Co do Polskich autorytetów mnie niepotrzebne"
------------------------
a ciekawe po co nam mają być potrzebne jakieś tam niemieckie nikomu nieznane "autorytety...

"Z głów Niemieckich nie mogą wybić, co jest zakodwane głęboko w głowach Niemieckich pszczelarzy, co dopiero z Polskich, to dodatkowa trudność jak jest głębokie ksenofobiczne nastawienie … "
------------------------------
aaa to Ty jakąś misję masz z"głową" Niemiecką i na dodatek Polską.. tylko dlaczego uważasz że Polska głowa gorsza od Niemieckiej.. pozwolisz że będę miał inne zdanie bo jak widzę te niemieckie autorytety nie spowodowały u Ciebie poznawania świata a już na pewno nie pomogły Ci w prawidłowym użyciu nieznanego dla Ciebie słowa "ksenofobiczne" co sprawia że Twój tekst stał się śmieszny i zabawny ...ale nie pouczający i wybijający nam cokolwiek z głów .....wręcz przeciwnie wbija nam w głowę ...opinię o Tobie... :695:

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

[b]Szlachciuro [/b]
T
Ostatnio zmieniony 2018-10-25, 15:31 przez eryk.klemens, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Proszę.
Bez osobistych "wyjazdów".
Po co Wam kłótnie ?

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

krzysglo pisze:Proszę.
Bez osobistych "wyjazdów".
Po co Wam kłótnie ?
Jeden na tym forum drwi ze mnie,

ODPOWIEDZ