sposób na sikorki

Moderator: krzysglo

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

sposób na sikorki

Post autor: Falco »

zna ktoś skuteczny sposób na odstraszanie sikorek? Na stracha na wróble ie chcą za bardzo reagować, kota na sznurku też nie wypada wiązać, strzelać nie można bo pod ochroną. dziobią mi dziury w korkach styropianowych, praktycznie zniszczyły wylotek z poliuretanu przy ulu odkładowym, nie wspominając że przez to niepokoją pszczoły

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Postaw atrape kota z rozdartym pyskiem na ulu. U mnie to pomaga sikorki omijają ule. Pozdrawiam miły_marian

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

Ja w odległości 50 m od uli zawieszam przez cała zimę słoninę i sikorki nie interesują się ulami
Jak rozdaję chleb biednym, to nazywają mnie świętym,
a jak pytam się dlaczego biedni nie mają chleba, mówią - komunista

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

dkrzysztof10 pisze:Ja w odległości 50 m od uli zawieszam przez cała zimę słoninę i sikorki nie interesują się ulami
czy aby na pewno, czy przypadkiem na deserek nie lecą do pasieki moim zdaniem 50 m od pasieki to trochę za mało ja wieszam dużo dalej bo co najmniej 400m od pasieki a i tak jest w pasiece ich pełno
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

michalp
Stukacz
Stukacz

Post autor: michalp »

SKapiko pisze:czy aby na pewno, czy przypadkiem na deserek nie lecą do pasieki moim zdaniem 50 m od pasieki to trochę za mało ja wieszam dużo dalej bo co najmniej 400m od pasieki a i tak jest w pasiece ich pełno
bo za daleko ja wieszam w samej pasiece jak maja latwe zarcie to maja gdziesz dobijac sie do uli

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

100m od pasieki jest kilka cisów, tuj, daglezji, tam zlatują jesienią i zimą na noclegi. Tam jest ich ponad 100 sikorek modrych, więc jak 100 przyleci do pasieki to potrafią szumu narobić.

Spróbuję wyciąć atrapę kota ze sklejki, nie wiem tylko czy mi ten rozdarty pysk wyjdzie;-)
może też powieszę im w tamtym zagajniku powiedzmy jakieś nasiona zatopione w tłuszczu

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

ja już wypróbowałem , coś dwa sezony temu :701: :701: :701: wieszam stare płyty cd.. na sznurku ..na pobliskich drzewach owocowych ,,, płyty są na sznurku i dyndają we wszystkie strony ... :701: :701: :701: sikory też :706: :706: :706:
Radek73

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: wieloraki »

Jeśli ule zbudowane są z materiałów miękkich jak słoma, styropian czy piana PE zawsze będzie niebezpieczeństwo, że to, co posiada ostre zęby, pazury lub dziób będzie chciało się dostać do tak opakowanej żywności... Wystaczy, że ul będzie z drewna i kłopot z głowy.

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Nie chodzi mi o jakieś dziury itp . Po prostu te france siadają na wlotku i drą pipy jak oszalałe . taraz gdy jest ciepło zawsze coś wyleci . i klops ... Dlatego ja wieszam płyty :685: :685:
Radek73

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

wieloraki pisze: Jeśli ule zbudowane są z materiałów miękkich jak słoma, styropian czy piana PE zawsze będzie niebezpieczeństwo, że to, co posiada ostre zęby, pazury lub dziób będzie chciało się dostać do tak opakowanej żywności... Wystaczy, że ul będzie z drewna i kłopot z głowy.
a widziałeś ule drewniane po wizycie dzięcioła?, bo ja tak i drewno go nie powstrzymało, u znajomego pszczelarza dzięcioł wyrąbał otwór w ulu i sam do środka wchodził jak do stołówki
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: wieloraki »

SKapiko pisze:
wieloraki pisze: Jeśli ule zbudowane są z materiałów miękkich jak słoma, styropian czy piana PE zawsze będzie niebezpieczeństwo, że to, co posiada ostre zęby, pazury lub dziób będzie chciało się dostać do tak opakowanej żywności... Wystaczy, że ul będzie z drewna i kłopot z głowy.
a widziałeś ule drewniane po wizycie dzięcioła?, bo ja tak i drewno go nie powstrzymało, u znajomego pszczelarza dzięcioł wyrąbał otwór w ulu i sam do środka wchodził jak do stołówki
Na dzięcioła to proponowałbym ule z kwasówki:)
Sam nie mam żadnych problemów z ptactwem wszelakim. A lata tego pełno: dzięcioły, sikorki, kruki, gawrony, dudki, sroki, sójki i jeszcze wiele innych lecz w pszczołach nie zasmakowały.
Parenaście lat temu miałem korpusy z prasowanej słomy i pewnej zimy coś zrobiło w korpusie wielką dziurę. Od czasu, gdy mam ule z drewna nic podobnego nie wystąpiło.

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

Radek73 pisze:ja już wypróbowałem , coś dwa sezony temu :701: :701: :701: wieszam stare płyty cd.. na sznurku ..na pobliskich drzewach owocowych ,,, płyty są na sznurku i dyndają we wszystkie strony ... :701: :701: :701: sikory też :706: :706: :706:
Widocznie muzyka nagrana była nie kul i olały wolały coś przekąsić bo na głodny żołądek trudno słuchać zdartej płyty

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

wieloraki pisze:Jeśli ule zbudowane są z materiałów miękkich jak słoma, styropian czy piana PE zawsze będzie niebezpieczeństwo, że to, co posiada ostre zęby, pazury lub dziób będzie chciało się dostać do tak opakowanej żywności... Wystaczy, że ul będzie z drewna i kłopot z głowy.
Sikorki może i drewnianych nie wydziobią dziury, ale też potrafią niepokoić pszczoły. Zeszłej zimy wybrały sobie dwa drewniaki najpierw przez wylotek sięgały opadłe i tak się o nie biły że zaniepokojone pszczoły zaczęły wylatywać, a wtedy one jeszcze bardziej się pchały, w końcu jedzenie samo wylatywało z ula. Gdybym w porę nie zauważył kto wie co by z tych rodzin zostało

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

najlepiej karmić sikory jak jest śnieg wtedy mniej niepokoją pasiekę ale zawsze są ,
pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ