pomoc dla poczatkujacych

Moderator: krzysglo

pindol1
Obserwator
Obserwator

pomoc dla poczatkujacych

Post autor: pindol1 »

mam pytnie do wszystkich profesjonalistow w tym miodowym biznesie.jak wyglada mniej wiecej przelicznik zyskow.mam 100 uli i interesuje mnie ile moge zarobic na nich w ciagu roku.moge podac wiecej informacjiprosze o pomoc

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

no to podaj więcej informacji
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

pindol1
Obserwator
Obserwator

Sa to nowo zakupione ule,dostałem je w nieszczesliwym spadku.w poblizu 5 km nie ma innych pszczołek.nie wiem co jeszcze moge dodac.nie znam sie na tym.pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-22, 10:22 ]
a i miejsce jest odpowiednie bo wczesniej znajomy miał 30 uli to mowił ze jest bardzo zadowolony. wies , najblizsze male miasto 10 km

daro

Post autor: daro »

Chcesz szybko zarobić to sprzedaj ule i 4 liter sobie nie zawracaj.Chcesz się tym zająć to nie licz na szybkie i wielkie zyski po pierwsze nie masz wiedzy mając ule trzeba w nie wsadzać przez 3 lata sporo kasy.Węza ,pszczoły cukier, leki zysk zależy od Boga czy dał rozum Tobie a pszczołom pogodę.Nikt Ci nie powie weź - Ty ryzykujesz.Nie licz że ktoś Ci powie jak wiele zarobisz - wróżenie z fusów.Miód mieć nie taka sztuka - sztuka dobrze sprzedać popatrz ogłoszenia.

pindol1
Obserwator
Obserwator

wiedzy oczywiscie nie posiadam ale mam człowieka który sie tym zajmuje.ma on ok 10 letnie doswiadczenie, wczesniej w tym miejscu miał ok 30 uli wiec co do miejca mam pewnosc.interesuje mnie odpowiedz na nastepujace pytanie: Ile mozna zarobic przy 3 kreceniach majac 20 uli w dobrej okolicy (oczywiscie wiem ze sa słabe okresy ale prosze o odpowiedz uwzgledniajac przecietny rok)

Zaleszczotek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Zaleszczotek »

Nic nie zarobisz pindol1. Ani grosza nie powąchasz. Pszczelarstwo nie jest, nie było i nigdy nie będzie biznesem dlatego, że .... jest sztuką. I tak jak każde zajęcie wymagające talentu którego nie każdy posiada, pszczelarstwem nie wszyscy mogą i powinni się zajmować. Pomijając fakt, że orkiestra powinna mieć tylko jednego dyrygenta. :705: Pszczelarstwo trzeba lubić a do tego należy mieć odpowiednie cechy charakteru, intelektu i osobowości. We wszystkich kulturach pszczoły były uważane za święte (w niektórych wciąż są). I rzeczywiście są to magiczne zwierzęta, które zadbają o pszczelarza gdy pszczelarz o nie zadba. Zysk jak wszystko jest rzeczą umowną i zależy od tego co kto potrzebuje i jaką dana rzecz ma dla niego wartość. Jeżeli przez zysk rozumiesz pieniądze, to posłuchaj rady daro. :704:
Z
W tym samym czasie kiedy oni posiadają technologie, bomby i nienawiść - pszczoły trzymają listę ofiar.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Koledzy nie strascie nowego kolegi. Jakie ty masz ule i wkoncu ile masz rodzin pszczelich. Nie piszesz jak są silne te rodziny czy juz wybierałes miód jakie sa w promierniu 2 km pozytki. Czy masz rzepak sady mniszek akacjie lipe nawoc wrzos. Trzeba miec takie pożytki a potem 3 razy wirować z rodziny po 20 kg. A mozesz i po 5kg zalerzy jakie ty masz widze i miłosc do pszczół.Pozdrawiam miły_marian

daro

Jaki to stres - 100 uli dla zielonego to spowodowanie że człowiek więcej nawet o miodzie nie pomyśli. Ja mogłem kupić na początku 50 i Bogu dziękuję że mi sytuacja nie pozwoliła. Zes...ał bym się i tyle.Prosto wszystko wygląda na obrazku.Choćby dziś zaglądam do odkładu a tam zamiast krainki zaprztala wieka matka żóciótka jak włoszka bez opalitka ni kij nie przypominająca moich pszczół wielka rozczerwiona ? Szczena mi opadła i to taki malutki przykład.Co z byle gównem latać do tego co ma 30 uli? Ma swoje z nich brał będzie miód nie z tych 100.

pindol1
Obserwator
Obserwator

z tego co sie dowiedziałem sa to ule wielkoposkie.jest ich 100.wszystkie wymienione rosliny znajduja sie w bliskiej okolicy

[ Dodano: 2011-06-22, 21:02 ]
nie wybierałem jeszcze ale facet ktory ma te 30 rodzin wybiera ok 10 litrow z jednego krecenia z jednego ula.moje ule stoja kolo jego uli

Neomia
Obserwator
Obserwator

Post autor: Neomia »

Chcesz miec zysk musisz najpierw poczytac i popraktykowac. Bez wiedzy 100 uli to może byc wielka porażka. By miec zysk muszą byc dobre pożytki dostosowane do wielkości pasieki. To co było wystarczające dla 30 uli, nie wystaraczy stu rodzinom... Zysk masz wtedy gdy masz silne rodziny - a tu trzeba miec nosa i reagowac na czas. Musi byc pogoda - wtedy miodu może byc w bród. Zysk w postaci miodu, cóż musi byc jeszcze zbyt. Cóż na zimę dojdą ci koszty - 12-15 kg cukru/syropu na rodzinę x 100 x cena cukru - to niebagatelny koszt....
Lepiej miec mniej rodzin ale bardzo silnych :687:
Życzę powodzenia :687:

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

Neomia pisze:Chcesz miec zysk musisz najpierw poczytac i popraktykowac. Bez wiedzy 100 uli to może byc wielka porażka. By miec zysk muszą byc dobre pożytki dostosowane do wielkości pasieki. To co było wystarczające dla 30 uli, nie wystaraczy stu rodzinom... Zysk masz wtedy gdy masz silne rodziny - a tu trzeba miec nosa i reagowac na czas. Musi byc pogoda - wtedy miodu może byc w bród. Zysk w postaci miodu, cóż musi byc jeszcze zbyt. Cóż na zimę dojdą ci koszty - 12-15 kg cukru/syropu na rodzinę x 100 x cena cukru - to niebagatelny koszt....
Lepiej miec mniej rodzin ale bardzo silnych :687:
Życzę powodzenia :687:
i koszty lekarstw dla 100 rodzin też są niebagatelne, dodajmy do tego jeśli już weźmiesz jakiśkolwiek miód, koszty opakowań, coś mi się wydaje że w tym roku sporo dołożysz do tego interesu, w przyszłym też, jeśli się ogarniesz teraz wystarczająco szybko i nie stracisz tych rodzin w zimę (w co wątpię), to w przyszłym tez sporo włożysz a niewiele weźmiesz, może na trzeci jeśli Ci bóg da rozum a pszczołom pogodę.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

daro

A co tu gadać prosto paski od varrozy 22 zet daje 2200 + 6000 cukier Aby zacząć to nie wiem czy 30000 nie za mało. Masz? Jedyna rada ule pod dach by nie niszczały i posiadana kasę zainwestować i dochody inwestować.Wtedy wierzę że będziesz co miał i budować rynek zbytu bo to jest najważniejsze.Cena w detalu 2-3 razy większa niż w hurcie.Warto ?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

W jednym miejscu maksymalnie mozna mieć 60 rodzin pszczelich w promieniu 2km. A jak się nie myle to sosiad ma 30 a ty 100rodzin. Jak nie wywieziesz na dwa pasieczyska to miodu bendziesz miał tylko zeby rodziny wegetowały i na zime trzeba podkarmiać.Musisz wywieć na 2 lub 3 pasieczyska to miodu mozesz wziąsć zeby kupić karme dla pszczóół i lekarstwa. Bo jak zostawisz na starym miejscu to bendziesz musiał dużo dopłacić.Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Pytanie czy kolega ma te ule zasiedlone czy puste.

malagosikatka
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: malagosikatka »

oraz ile rodzin?

ODPOWIEDZ