Ceny cukru

Moderator: krzysglo

glazek7777
Stukacz
Stukacz

Post autor: glazek7777 »

Spokojnie koledzy - na allegro można już kupić po 3,20, do lipca będzie taniej - bo w Europie nie ma granic.

Nie zmienia to faktu, że Polska to dziwny dla europejczyka kraj - mozemy się obrażać, ale to kraj cwaniaków, kombinatorów, kwitnącej korupcji - kraj gdzie tych ludzi nazywa się zaradnymi życiowo - zamiast po imieniu złodziejami.
kamyk

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Falco »

Jak się sprzedało 70% cukrowni Niemcom to co się dziwić, przenieśli część kwot do siebie i teraz musimy od nich importować, bo po niezbyt urodzajnym roku produkujemy mniej niż zużywamy. Do tego urzędnicy z naszej UE wpadli na genialny pomysł, ograniczyć produkcję w europie żeby nie było problemu z nadmiarem, bo skoro na świecie był tani to mieliśmy sobie kupić w razie niedoboru. Szkoda tylko że nie przewidzieli suszy w Brazylii i Indiach i powodzi w Australii. Powstała taka okazja że aż głupio byłoby żeby sobie właściciele cukrowni nie zarobili extra :690:

lalux5
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: lalux5 »

Powstała taka okazja że aż głupio byłoby żeby sobie właściciele cukrowni nie zarobili extra :690:
Dodaj :okazja w Polsce ! Czemu nie zarabiają extra w Czechach , Austrii , Anglii itp ?
Gdyż jest to możliwe tylko w kraju , gdzie rząd skupia się na okłamywaniu społeczeństwa , opluwaniu inaczej myślących i ,, skubaniu " !

avico

Post autor: avico »

lalux5 pisze:
Powstała taka okazja że aż głupio byłoby żeby sobie właściciele cukrowni nie zarobili extra :690:
Dodaj :okazja w Polsce ! Czemu nie zarabiają extra w Czechach , Austrii , Anglii itp ?
Gdyż jest to możliwe tylko w kraju , gdzie rząd skupia się na okłamywaniu społeczeństwa , opluwaniu inaczej myślących i ,, skubaniu " !
Problem w tym, że to ludzie, a nie rząd wykupują towary, jakby nadchodziła wojna. Może w innych kraja ludzie oprócz mózgów mają rozum i potrafią robić z niego użytek.

Twoje wytłumaczenie nie wytrzymuje krytyki. Mądry człowiek nie tylko nie da się okłamać, ogłupić, ale wytypuje najmądrzejszych spośród siebie do parlamentu, a w głosowaniu odrzuci niewłaściwych.
Jeżeli mama tak jak mamy, to tylko na własną prośbę i z własnego wyboru.

Dowód na potwierdzenie moich słów dałeś sam.

Zaleszczotek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Zaleszczotek »

avico pisze:
lalux5 pisze:
Problem w tym, że to ludzie, a nie rząd wykupują towary, jakby nadchodziła wojna. Może w innych kraja ludzie oprócz mózgów mają rozum i potrafią robić z niego użytek.

Twoje wytłumaczenie nie wytrzymuje krytyki. Mądry człowiek nie tylko nie da się okłamać, ogłupić, ale wytypuje najmądrzejszych spośród siebie do parlamentu, a w głosowaniu odrzuci niewłaściwych.
Jeżeli mama tak jak mamy, to tylko na własną prośbę i z własnego wyboru.

Dowód na potwierdzenie moich słów dałeś sam.
A ja uważam, że Naród jest jak rój. I nigdy się nie myli. Tylko pszczelarz się myli. :690:
W tym samym czasie kiedy oni posiadają technologie, bomby i nienawiść - pszczoły trzymają listę ofiar.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Koledzy ! Na słowackim forum pszczelarskim podano, że u nich w Kauflandzie już cukier po 0.99 Euro.
Tu u mnie w Limanowej w detalu cukier po 4,30zł/kg, natomiast cukier kryształ po 6,40zł/kg

Pozdrawiam Stanisław Z.

avico

Post autor: avico »

Zaleszczotek pisze:
A ja uważam, że Naród jest jak rój. I nigdy się nie myli. Tylko pszczelarz się myli. :690:
Już z J. Piłsudskim byś się nie zgodził, bo miał odmienne zdanie.

http://www.youtube.com/watch?v=XWo5YdpHBrI

lalux5
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: lalux5 »

Problem w tym , że rynek cukru w Polsce mamy sterowany . Z jednej strony przez ludzi , którzy wykupują towary i podbijają cenę , a z drugiej strony przez stos zakazów , nakazów , limitów , i to jest działka rządzących . Więc wymagane by było w takich sytuacjach z ich strony przeciwdziałanie , a nie idiotyczne wypowiedzi w mediach , które tylko podsycają panikę rynkową .A swoją drogą ludzie , którzy kupili cukier po 2- 2.5zł to jak na razie nie stracili ? Więc nie można mieć do nich pretensji i obwiniać o nieracjonalne zachowanie . . Jak zobaczę cukier po 1,5 zł to stwierdzę , że u nas ludzie ,, mają mózgi a nie mają rozumu "

daro

Cukier

Post autor: daro »

Narzekają pszczelarze narzekają, ceny cukru rozpalają do białości a nie to po ile sprzedajemy swój produkt.Jak ktoś poważnie nas będzie traktował ? O ile procent wzrosły koszty produkcji miodu? Przypominam że do kosztów liczy się i nasza przyjemna czy ciężka ale PRACA.

Andrzey
Stukacz
Stukacz

Post autor: Andrzey »

Aviko lejesz miód na moje skołatane serce.A co do cukru nie dajmy się zwariować.
Górale mówią krótko ,jeszcze nie było takiego deszczu żeby go wiater nie wysusył.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

czytałem tak sobie w guglach- no i ten ,,inwert [karma]wcale nie był by taką sztuką zrobić domowym sposobem z jakiegoś zboża[spróbuję go na odkładzie]

Awatar użytkownika
nemo
Stukacz
Stukacz

Post autor: nemo »

Witam wszystkich bo dosyć długo mnie tu niebyło!

mam pytanie czy ktoś z was zimował pszczółki na Api Fortunie lub jakimś innym substytucie,prosiłbym o opinie na ten temat
Pozdrawiam Władek

daro

inwert

Fredziu może byś zamieścił jakieś linki bo skisnę z ciekawości ?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

słód jęczmienny kojarzysz ?? ten co się daje do piwa :D :689: :689: :689:
pozdrawiam Marcin

daro

Marcinku !

Uczył Marcin Marcina,a ja do piwa dodaję 100 gram wtedy ta woda doń dolana jest zdezynfekowana.(ja tys)

ODPOWIEDZ