Tematyka pszczelarska

Moderator: krzysglo

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

avico, Co ty tu jeszcze robisz jedź do Niemców lub gdzie indziej jak tak "szanujesz" Polskę!
Wiesz ilu pszczelarzy oddało życie za wolność ojczyzny- Polski! Wszyscy przelewali krew w walce za Polskę ! Przypomni sobie jak zachód miał pomóc polsce , pomógł??? NIe niby szykował się do wojny a szybciej poddali się okupantowi niż MY Polacy! TO wina tej zachodzniej cywilizacji jakie mamy podejście do wielu spraw bo choć byliśmy ich sojusznikami to woleli oddać Polskę Stalinowi! TAk nasi sąsiedzi zachodni!!!
Nie myślisz co piszesz powinieneś się wstydzić! uraziłeś Wszystkich Polaków !!!
pozdrawiam Marcin

avico

Post autor: avico »

Czegoś się opił, że tak bredzisz?
Wojna, Stalin, Niemcy, przelewanie krwi, sojusznicy, ... . Chłopie, wojna się skończyła 66 lat temu, jesteśmy w Unii, nie ma granic, nie ma wojny, jedyne przelewanie krwi w ogromnym wymiarze mamy na naszych drogach za sprawą pijanych rodaków.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e=warszawa
To ci nie przeszkadza?

Jak nie masz już argumentów na określony temat, to dmuchasz w patriotyczną trąbkę. Kiedy zostały załączone dokumenty, których się tak domagaliście licząc, że ich brak szermujesz dawnymi hasłami mówiąc za cały naród.

Taki z ciebie bohater? - udowodnij to i podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Pisz w temacie i postaraj się odnieść do tego co napisałem poniżej:

Ty i inni krytycy mnie i Rysiewicza, a zarazem wielbiciele TS, wyjaśnijcie o co wam chodzi w krytykowaniu nas i obronie tamtego osobnika?

Czy Rysiewicz pisząc tekst dopuścił się czynu szkodliwego dla pszczelarzy?
Może ja informując ogół na forum też popełniłem czyn niegodny, bo pokrzywdzony nie ma prawa do szukania wsparcia i nagłośnienia swojej krzywdy?

Proszę o konkrety co takiego złego uczyniliśmy. Tylko proszę nie o czymś wyimaginowanym i niezwiązanym z tą sprawą.

Określcie wasze intencje. Może znajdzie się odważny, który pod swoimi uwagami podpisze się imieniem i nazwiskiem, bo ja oraz Rysiewicz tak robimy.

Odnieście się do treści artykułu. Chcieliście dokumentów zarzucając manipulowanie faktami – macie dokumenty. Co jeszcze wam potrzeba?

Czy może chcecie stworzyć listę nietykalnych ‘świętych krów’, o których pisać nie wolno, a którym wolno wszystko.

Jeżeli aprobujecie działanie p. TS, to napiszcie o tym. Jest wolność słowa.

Jak wspominałem, tekst o zgnilcu z wypowiedziami i nickami forumowiczów jest już w redakcji.
Jeżeli dojdzie do podjęcia tematu przez TV, będę nakłaniał, aby na telebimie ukazywały się wypowiedzi z forum w takiej postaci jak my to widzimy. Na pewno ukażą pszczelarskie środowisko i dadzą wyobrażenie czemu pszczelarka była osamotniona w walce z sąsiadem i szefem PZP.
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 11:17 przez avico, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

to tyczy się twojej osoby! chwalisz cudze a swojego nie znasz dokładnie. na twojej stronie napisałeś ,że nie powinno się poprawiać co niemiec zrobił.... ale nie w daję się w dalszą dyskusję z tobą bo nie ma sensu ale przemyśl jak traktujesz swój kraj , w którym mieszkasz.... Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
pozdrawiam Marcin

avico

Nie zagwarantuję, że temat znajdzie się na antenie TV, ale gdyby się tak stało, to chyba warto naprawić wizerunek pszczelarzy wyrażając swoje zdanie o roli pan TS jako biegłego i jego opinii.

Zapewne uda się zatrzeć niemiłe wrażenie skłóconego, zawistnego i wrogiego sobie środowiska. Niesmak zostanie, ale przecież czarne owce są wszędzie i chodzi o to, aby nie były one w większości.
Albo i nie.

Fringilla
Stukacz
Stukacz

Post autor: Fringilla »

Marcinku mimo że niektóre wypowiedzi aviko mnie denerwują to w tym wypadku zgadzam się z nim całkowicie . Ty uważasz takiego człowieka za Polaka (człowiek to też chyba złe określenie takiej istoty ) która nie umie się wypowiedziec po polsku . Dla niego najważniejsze są tytuły .I co najgorsze to utrzymuje się też z moich składek.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Fringilla, nie chodzi mi o obronę t. Sabata ale o to ,że nie wyssał z palca opini tylko musiał na czymś ją oprzeć. Każdy by taką opinie napisał zapewne, a ktoś ma interes w tym by wywołać burzę w szklance wody- taka mała wojenka w święta.
pozdrawiam Marcin

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

Marcinluter pisze: nie chodzi mi o obronę t. Sabata ale o to ,że nie wyssał z palca opini tylko musiał na czymś ją oprzeć.
Marcinku
tak się do ciebie zwrócę
jeszcze dużo wody upłynie nim zrozumiesz wiele spraw i tok myślenia władzy nie tylko pszczelarskiej
w gąszczu przepisów i ich interpelacji jak będziesz miał dobre gadane to możesz godzinami mówić używając stosownych zwrotów a tak naprawdę będziesz mówił o niczym
tak postępuje niestety TS potrafi tak nawijać że słuchacze słuchają godzinami zastanawiając się o czym tak konkretnie mówi
odpowiedni słowotok a taki TS posiada jest niczym innym jak robienie innym wody z mózgu
trochę to tylko dziwne że sędzia mający zapewne przepisy prawne dotyczące pszczelarstwa przyjął tak sformułowany protokół jako podstawę do orzeczenia wyroku
ubolewam nad stanowiskiem TS gdzie wręcz zamiast rozstrzygnąć sprawę polubownie dopuścił się do takiego zachowania

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: wieloraki »

A czy ktoś pomyślał o ludziach, którzy boją się wyjść z domu z powodu latających pszczół? Otóż ani Pan Poszkodowany Pszczelarz ani autor artykułu.
To, że sprawa doszła do sądu to wynik zacietrzewienia Pana Pszczelarza, który miał gdzieś zdanie sąsiadów. Dostał po łapach i bardzo słusznie.
Jeśli pasieka stwarza uciążliwość dla mieszkających nieopodal ludzi jej właściciel powinien jak najszybciej przetransportować ją w inne miejsce. Pan Pszczelarz powinien sam to rozumieć a nie być zmuszany do tego przez sąd.
Bardzo źle, że teraz czyni się z niego cierpiętnika a z biegłego największego winowajcę.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

ale nie wszyscy to rozumieją...
wieloraki,
Ty rozumiesz...
pozdrawiam Marcin

avico

Jak łatwo osądzać człowieka znając tylko urywki ze sprawy. Najlepiej tym starym ludziom spalić pasiekę i będzie po kłopocie i po pszczelarsku.
Załączniki
poszkodowana-2.jpg
poszkodowana-2.jpg (130.25 KiB) Przejrzano 9514 razy
poszkodowana-1.jpg
poszkodowana-1.jpg (217.95 KiB) Przejrzano 9514 razy

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Staram się nie osądzać, zrobił to Sąd.
Wielokrotnie przenosiłem pasiekę z miejsca w którym komuśtam ona przeszkadzała. Grzecznie, z przeprosinami jeśli sprawiły komuś kłopot. Dla świętego spokoju własnego i innych. Bez kłótni i ciągania się po sądach.
Jeśli jednak ktoś nie rozumie zmieniających się realiów miejsca w którym żyje i twierdzi, że jeśli pasieka stała X lat to może stać tam całą wieczność to musi zostać pouczony o błędności swoich sądów. Niezależnie ile ma lat, bo prawo traktuje równo 18to i 80cio latków.
Czy sąd nakazał spalić pasiekę czy usunąć ją z danego miejsca? Bo dla mnie to zasadnicza różnica.

avico

wieloraki pisze: Wielokrotnie przenosiłem pasiekę z miejsca w którym komuśtam ona przeszkadzała. Grzecznie, z przeprosinami jeśli sprawiły komuś kłopot. Dla świętego spokoju własnego i innych. Bez kłótni i ciągania się po sądach.

Jestem tego pewien i nie mam cienia wątpliwości, szczególnie po wypowiedziach na forum.
Niejeden z forumowiczów, aż marzy by mieć takiego życzliwego sąsiada.

Miałem już wątpliwości, a tymczasem prawdziwy duch w pszczelarzach nie ginie. Jesteś niedoścignionym wzorem pszczelarskiego koleżeństwa. Możesz być pewny, że twoja postawa powinna być nagrodzona związkowym odznaczeniem. Pan TS obiema rękoma się pod tym podpisze.

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Najlepiej widzieć co najwyżej czubek własnego nosa i nie patrzeć na to co się dzieje dookoła. Po co mieć na względzie zdanie sąsiadów jak to przecież nie moje pszczoły ich żądlą... Nienawiść do człowieka nie pomaga w obiektywnym osądzie a artykuł pełen jest jadu.
Jeśli związkowe odznaczenie to wyłącznie honorowe. I mam nadzieję, Avico, że Twój podpis także tam będzie widniał...

avico

wieloraki pisze:Najlepiej widzieć co najwyżej czubek własnego nosa i nie patrzeć na to co się dzieje dookoła.
Najlepiej dokopać staruchom, co na swojej działce od niemal pół wieku mili pszczoły, aż się pojawił mąż wnuczki i .........

Na dodatek to tacy zwykli trzymacze pszczół, nigdzie nie należą, pszczoły mają dzikie i złośliwe jak nie przymierzając niektórzy forumowicze.
Załączniki
dyplom.jpg
dyplom.jpg (101.84 KiB) Przejrzano 9462 razy
opinia-szp.jpg
opinia-szp.jpg (245.59 KiB) Przejrzano 9462 razy

wieloraki
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Oświadcznie i dyplom to dowód na niezwykłą koleżeńskość i przychylność kolegów Pana Wacława. A czy na sprawie sądowej mieli oni okazję się wypowiedzieć i poprzeć starania o zachowanie pasieki na dotychczasowym miejscu? A z resztą, w sądzie sprawa jest z góry przegrana. I co? Jest sens bić pianę i przekonywać o wyższości swoich racji? Jak dla mnie szkoda czasu, energii i zdrowia.
Ktoś chciał wykopać pasiekę sąsiada, udało mu się. Nie musi to jednak oznaczać końca pszczelarzenia. Można przecież znaleźć inne miejsce i spokojnie dalej robić swoje.
Można współczuć panu Wacławowi ale argument strony - "pszczoły za płotem stanowią zagrożenie dla mnie i mojej rodziny" będzie zawsze decydujący. I nie ja o tym decyduje tylko polskie prawo.

ODPOWIEDZ