PSZCZELARSKIE POGOTOWIE ROJOWE - ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ!

Moderator: krzysglo

Piotr Nowotnik

PSZCZELARSKIE POGOTOWIE ROJOWE - ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ!

Post autor: Piotr Nowotnik »

PROSZĘ BARDZO, DOSTAŁEM WCZORAJ MAILA OD KOORYNATORA PROJEKTU PSZCZELARSKIE POGOTOWIE ROJOWE:

"Czesć!
Przeczytałem dzisiaj na forum "Pszczelarstwa" Twoje wypowiedzi i dochodzę do wniosku że musze usunąć Twoje ogłoszenia z Pogotowia Rojowego.
Nie spełniasz podstawowych warunków, jesteś poczatkującym pszczelarzem popełnijacym szkolne błędy.
Aby usuwać roje i umieć się nimi zaopiekować trzeba mieć dużo wiecej wiedzy i doświadczenia.
To przyjdzie z wiekiem i praktyką, same Twoje dobre chęci nie wystarczą.
pozdrawiam
Janek Gilewski"

A WIĘC PROSZĘ BARDZO, ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ, CO NIBY JEST NIE TAK W MOICH WYPOWIEDZIACH?!? GDZIE SĄ BŁĘDY W SZTUCE? TO ŻE UCIEKŁA MI JEDNA RODZINA NIE Z MOJEJ WINY ZNACZY SIĘ, ŻE SIĘ NIE OPIEKUJĘ DOBRZE PSZCZOŁAMI? NIE POPEŁNIAM ŻADNYCH SZKOLNYCH BŁĘDÓW I NIE JESTEM JUŻ POCZĄTKUJĄCYM, WYPRASZAM SOBIE! ROJE ŚCIĄGAŁEM JUŻ NIE RAZ W SĄSIEDNIACH WSIACH I NIE MIAŁEM Z TYM PROBLEMU. WNIOSKUJĘ O POWTÓRNE PRZYWRÓCENIE MOJEGO ZGŁOSZENIA NA STRONIE POGOTOWIE ROJOWE!

To co napisałem w dziale "Chorób, szkodników..." to tylko i wyłącznie moja opinia, z którą nie musicie się zgadzać. Wiem lepiej co się dzieje w moich ulach. Ciekaw jestem, czy bada Pan również kompetencje innych zapisanych członków i też dochodzi do wniosku, który wie więcej, który mniej, bo zapewniam Pana, że wiedza większości ukrytych pszczelarzy, ogranicza się do: "co zrobić, żeby się nie wyroiły, jak odebrać miód oraz jak mniej więcej przygotować rodziny pszczele do zimy". Wśród zapisanych są moi rówieśnicy w moim wieku i nie sądzę by byli od razu mistrzami pszczelarskimi.

Z POWAŻANIEM PIOTR NOWOTNIK

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

No widocznie Piotrek w/g Janka jesteś jeszcze za młody na ściąganie rojów :690:
Skończ osiemnaście lat i dopiero ruszaj za rojami - jesteś jeszcze jako "nielat" :690: :690: :690:

Piotr Nowotnik

waldek6530 pisze:No widocznie Piotrek w/g Janka jesteś jeszcze za młody na ściąganie rojów :690:
Skończ osiemnaście lat i dopiero ruszaj za rojami - jesteś jeszcze jako "nielat" :690: :690: :690:
Tu nie chodzi o wiek tylko o złośliwość i swoje 'widzi mi się'.
Jest kolega w moim wieku z Janowa Lubelskiego i jakoś nie wyleciał z listy.

Po za tym przepraszam bardzo, nie ma ustalonego regulaminu i reguł dot. zgłoszenia i zbierania rójek przez pszczelarzy na tej stronie, więc moje usunięcie zostało popełnione bezpodstawnie.

P.

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

Piotrek no chyba widziałeś, że żartowałem ( a co te moje uśmieszki oznaczają?)

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

to pogotowie,to niezła myśl,do mnie w tym roku dzwonili 2-a razy czy nie uciekły mi pszczoły,ja przedzwoniłem 4-ry razy na pszczelarza żeby zdjął pszczoły,nie pytałem jak mu tam wyszło

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Re: PSZCZELARSKIE POGOTOWIE ROJOWE - ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ!

Post autor: Gilian »

Piotr Nowotnik pisze:A WIĘC PROSZĘ BARDZO, ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ,
To ja chciałbym wiedzieć czy kolega ukończyl choćby podstawowy kurs pszczelarski?
Jak kolega chciał łapać roje jednocześnie w Warszawie i pod Iłżą?
Gdzie je osadzać mając trzy sypiące się ze starości ule?
Itd.itp.

Jednym słowem kolega w/g mnie dziś jeszcze się nie nadaje na rojołapa.
Przynależność do PPR w pewien sposób nobilituje i nie zalezy mi na tym aby brać wszystkich jak leci.

Piotr Nowotnik

Niech Pan nie odwraca kota ogonem, pierwszy zadałem pytanie i czekam na sensowną odpowiedź.

Tak się składa, że sprzęt mam w i domu i na działce (mam 2 rojnice, zapasowe kapelusze i 3 podkurzacze). Mam możliwość przewiezienia roju do siebie. Zarzuca Pan nieprawdę nie znając historii mojego pszczelarzenia. Na działce stoi 20 uli po śp. dziadku z czego 11 jest po remoncie, czekają na odkłady bądź rójki. Ule zasiedlone też były odremontowane. Jeśli mnie akurat nie będzie na działce bądź nie zdążę dojechać to przecież są inni pszczelarze w moim powiecie, choćby Pan Andrzej Rudzki z Lipska. Jakoś wcześniej Pan nie zwracał na to uwagi, póki nie wszedł Pan ze mną w konflikt.
Czy każdy zapisany do Pogotowia też był pytany czy ma za sobą podstawowy kurs pszczelarski? No właśnie.

Niech się Pan wogóle cieszy, że ktokolwiek chciał się zapisać do tego. Z pewnością bez zaangażowania SPP Polanki, podciągnięć Pana strony na innych stronach (tzw. networking) i promowania tego portalu i zachęcania do zapisania się przez Adminów f. Michałów Pogotowie nie byłoby tak popularne.
Nie zna mnie Pan dokładnie, nie wymienił Pan konkretnych, ani prawdziwych argumentów, świadczących o mojej nieumiejętności do zbierania rójek.

Zachował się Pan w stosunku do mnie nie fair i niekulturalnie.

Żądam przywrócenia mojego wpisu i odpowiedź na pierwsze pytanie,
z wyrazami szacunku,
Piotr Nowotnik

[ Dodano: 2011-11-27, 21:54 ]
Zastanawiam się jeszcze czy Pan wogóle miał kiedykolwiek do czynienia z pszczołami i dlaczego Pana nie ma na liście. Bo ja już od dzieciństwa latałem za dziadkiem do pasieki i podglądałem co robi.

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

OK.
Podaj mi na maila albo za pomocą formularza kontaktowego jeszcze raz Twoje ogloszenie. Zamieszcze je.

Ale Piotrze jak przyjdzie sezon rójkowy i ludzie będa zgłaszali do mnie pretensje że dzwonili do Ciebie a Ty im odmówiłeś - wylatujesz definitywnie. Nie licz że egazmin, sesja, czy co tam jeszcze usprawiedliwi twój brak czasu na zbieranie rójek. Czy to jasne?

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

Gilian...a może by tak przeszło Ci przez gardło magiczne słowo PRZEPRASZAM choć to dość retoryczne pytanie bo czego można spodziewać się po "pszczelarzu" tak aroganckim i pozbawionym elementarnej znajomości kultury osobistej jak Ty.
dziwię się młodemu człowiekowi że jeszcze się chce tym zajmować...
Naubliżałeś bezpodstawnie , pisałeś że Piotr ma trzy liche ule..skąd ta wiedza..?
żądasz jakiś tam kursów..a Ty jakie masz ukończone ( choć to nie ma nic dorzeczy)
Reasumując :ośmieszyłeś swą arogancją i brakiem kompetencji słuszną ideę.
Jeszcze jeden taki wybryk Gilian i wylatujesz z programu definitywnie...
Czy to jasne?

Piotr Nowotnik

Gilian pisze:OK.
Podaj mi na maila albo za pomocą formularza kontaktowego jeszcze raz Twoje ogloszenie. Zamieszcze je.

Ale Piotrze jak przyjdzie sezon rójkowy i ludzie będa zgłaszali do mnie pretensje że dzwonili do Ciebie a Ty im odmówiłeś - wylatujesz definitywnie. Nie licz że egazmin, sesja, czy co tam jeszcze usprawiedliwi twój brak czasu na zbieranie rójek. Czy to jasne?
Dziękuję.
Szkoda tylko, że dopiero po takiej awanturze udało mi się Pana przekonać.

Wątek zamykam.

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

Witam gdzie lub do kogo mogę złożyć takie zgłoszenie zbierania rojów pszczelich
Jak rozdaję chleb biednym, to nazywają mnie świętym,
a jak pytam się dlaczego biedni nie mają chleba, mówią - komunista

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Młodzieńcze, mogłeś uniknąć tej awantury. Dostałeś mojego maila z zastrzerzeniami co do Twojej osoby, wystarczyło odpowiedzieć, przedstawić swoje argumenty i mnie przekonać.

Dam Ci przykład który do Ciebie przemówi:
Napisałeś pracę semestralną a wykładowca nie dał Ci zaliczenia wypisując na marginesie twojej pracy liczne uwagi z którymi się nie zgadzasz.
Co wtedy robisz? Czy próbujesz wykładowcę przekonać do siebie?
Czy też biegniesz do tablicy ogłoszeń pod dziekanatem i piszesz ogłoszenie: BRAK ZALICZENIA U PANA X - ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ?

A PPR szkody nawiasem mówiąc w tym wypadku nie poniosło a wręcz przeciwnie.
Po raz kolejny sprawdza się stara prawda że nie ważne co o tobie mówią byle by mówili.
W niedzielę po twoim protest songu miałem ponad 100 wejść na stronę (przy średniej około 20 dziennie) i pięciu nowych rojołapów się zapisało ( a cały tydzień była susza z zapisami). To taka uwaga dla oszołomów typu Szlachciura aby w dalszym ciągu nie ustawali w swoim piśmiennictwie.

dkrzysztof10 pisze:Witam gdzie lub do kogo mogę złożyć takie zgłoszenie zbierania rojów pszczelich
Tutaj kolego, na dole strony jest prosty formularz zgłoszeniowy, zapraszam:
http://www.pszczelarskiepogotowierojowe ... zelarzy-2/

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

Gilian pisze:
Też bym ci dał gdybyś był w zasięgu ręki kogoś poniżać potrafi tylko większy pachoł
pogotowie rojowe lepiej sam sie zgłoś ale na ratunkowe
może ty synku zarobić chcesz na połapanych rojach ciekawe czy każdy zgłosisz do przebadania weterynaryjnego czy przypadkiem nie jest zgnilcem zarażony

[ Dodano: 2011-11-29, 18:34 ]
123 pisze:
Gilian pisze:
Też bym ci dał gdybyś był w zasięgu ręki kogoś poniżać potrafi tylko większy pachoł
a moze powiesz o swoim wyszkoleniu
pogotowie rojowe lepiej sam sie zgłoś ale na ratunkowe
może ty synku zarobić chcesz na połapanych rojach ciekawe czy każdy zgłosisz do przebadania weterynaryjnego czy przypadkiem nie jest zgnilcem zarażony

Gandalf
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Gandalf »

Gilian pisze:Młodzieńcze, mogłeś uniknąć tej awantury. Dostałeś mojego maila z zastrzerzeniami co do Twojej osoby, wystarczyło odpowiedzieć, przedstawić swoje argumenty i mnie przekonać.]
Już widzę jakbyś się dał przekonać przez maila. Bardzo dobrze, że chłopak zrobił to publicznie. Na forach nie ma co owijać w bawełne, trzeba krótko, rzetelnie i ostro, bo z niektórymi pszczelarzami trzeba jak z dziećmi. Nie dziwię się takiemu ofensywnemu nastawieniu w postach.
Gilian pisze:Dam Ci przykład który do Ciebie przemówi:
Napisałeś pracę semestralną a wykładowca nie dał Ci zaliczenia wypisując na marginesie twojej pracy liczne uwagi z którymi się nie zgadzasz.
Co wtedy robisz? Czy próbujesz wykładowcę przekonać do siebie?
Czy też biegniesz do tablicy ogłoszeń pod dziekanatem i piszesz ogłoszenie: BRAK ZALICZENIA U PANA X - ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ?

A PPR szkody nawiasem mówiąc w tym wypadku nie poniosło a wręcz przeciwnie.
Po raz kolejny sprawdza się stara prawda że nie ważne co o tobie mówią byle by mówili.
W niedzielę po twoim protest songu miałem ponad 100 wejść na stronę (przy średniej około 20 dziennie) i pięciu nowych rojołapów się zapisało ( a cały tydzień była susza z zapisami). To taka uwaga dla oszołomów typu Szlachciura aby w dalszym ciągu nie ustawali w swoim piśmiennictwie.
Nie chwal się, bo forum Michałów też zyskało w postaci rejestracji kilku użytkowników i wieczorami liczba oglądalności forum dochodzi do 30 użytkowników on-line. Domyślam się, że to też dzięki Piotrowi i jego bardzo dobrej dyskusji, którą popieramy razem z kolegami z forum Pasieki Michałów.

--
Paweł

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Post autor: dominikptak »

Nie chwal się, bo forum Michałów też zyskało w postaci rejestracji kilku użytkowników i wieczorami liczba oglądalności forum dochodzi do 30 użytkowników on-line. Domyślam się, że to też dzięki Piotrowi i jego bardzo dobrej dyskusji, którą popieramy razem z kolegami z forum Pasieki Michałów.

--
Paweł
Ja wam trochę zafałszowałem tę statystykę. Byłem chyba z dziesięć razy na forum Michałów szukając takich kwiatków jak ten z Apilaciem. Byłem tyle razy bo źle się czyta (grafika nie bardzo) i jeszcze ten wiersz Bryla bez ustanku po x razy na każdej stronie.

ODPOWIEDZ