Kurs na mistrza pszczelarza i wykwalifikowanego pszczelarza

Moderator: krzysglo

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Wiedzy nigdy nie jest za dużo a z właszcza z pszczelarstwa bo pszczołe znamy tylko w 10% a reszta niewiadoma. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

To tak, aby zweryfikować wiedzę, jeśli pozwolicie. Mam w dwuch ulach takie cudne maleństwa, co jak się podeszło w zeszłym roku na kilka metrów z tyłu ula to czarno było na siatce, fartuch oblepiony rządłami, a rękawice przypominały poduszkę na szpilki. Jedna rodzinka osłabła, siedzi teraz na kilku ramkach. Druga jest najsilniejsza w pasiece. Ma 13 ramek wlkp i zaczyna wypatrywać drzewa na kwiecień.
Moje pytanie brzmi:

Dlaczego ostatnio, jak robiłem im przegląd, nie chciały mnie upierniczyć, pomimo, że byłem w krótkim rękawku i sandałach i bez ochrony? Tylko podkurzacz i dłuto. Nawet moja stukilogramowa psinka się ich przestała bać i lata w koło uli. Zaznaczam, że matki są te same i ani myślę o ich wymianie.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Na wiosne przewaznie pszczoły łagodnieją cieszą sie z wiosny ale w lato dadzo ci popalic. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Oj . Wiem coś o takich maleństwach . kiedyś zbierałem obcy rój . pojechałem w pośpiechu . w laczkach :(:((( jak wracałem z nimi . to palców u nóg . nie było widać .. po osadzeniu w ulu i podkarmieniu . Po dwóch tygodniach dawały zaglądać , bez kapelusza :):)))) myślę że to był głodniak . bo i pora była już też nie taka . koniec lipca ...
Radek73

Murek
Obserwator
Obserwator

Post autor: Murek »

Witam panowie i panie ja jestem tu nowy widze ze panuje lekka wrzawa, odnosnie pseudo tytułów .Tak to racja one są smieszne ale jest mały myk jak to wnaszym kraju bywa.W nastepnych transzach pomocy prawdopodobnie beda wymagane do uzyskania refundacji.Jetem uczniem w pszczelej i ostatnio nauczyciel mówił po powrocie z niemiec ze oni już musza od 13roku miec minimjum takie smieszne papiery zeby uzyskac pomoc.Tagrze jak ktos kiedys to sobie zrobił to moze mu to przyniesc kozysc , pozatym do tej pory to mistrz pszczelarski ładnie brzmi a jeszcze ładniej i profesjonalnie wygląda na etykietach.Zwykły obywatel niewie ze ten tytuł to mistyfikacja.Ale warto brac udział w takich szkoleniach,one czasami ś motywujące do dalszej prawdziwej nauki i pracy przy pszczołach
W pszczelarstwie najlepsze jezt bzykanie

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Radze pisać z zrozumieniem i ze sensem bo ja nic nie zrozumiałem. Pozdrawiam miły_marian

Rob
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Rob »

Hm...ja tam go miły_ marianie zrozumiałem i nawet się z jego przekazem zgadzam, ale jak na ucznia z Pszczelej Woli kiepsko sobie radzi ze składnią i ortografią. Nie uważam też swojego "tytułu" za mistyfikację

Bzz
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Bzz »

Murek,
fantastycznie zakamuflowałeś sens swojej wypowiedzi - ale rozumiem, że masz na myśli poszerzanie horyzontów.
...
a tak poza tym, w razie czego będę głosował na ciebie, jesteś innowatorem - jeśli chodzi o polską ortografię.

Awatar użytkownika
Ewelina_Ka
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Ewelina_Ka »

Witam,
chciałabym uzyskać tytuł mistrza pszczelarskiego. Chciałabym się dowiedzieć gdzie można go uzyskać (woj mazowieckie lub łódzkie) za ile i jakie wymagania należy spełnić aby przystąpić do egzaminu. Ogólnie wszystko co się da w tym
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Zeby zapisac sie na kurs mistrzowski trzeba byc w kolepszczelarskim i miec pszczoły przez 5 lat. Takie były wymagania kilka lat temu zapisz sie do najbliszego kola najblizej twojego zamieszkania i tam sie wszystkiego dowiesz na zebraniu koła. Pozdrawiam miły_marian

avico

Post autor: avico »

Z kołem pszcz3elarzy, to bujda i sprzeczność z konstytucyjnym zapisem równości obywateli.

Owszem, staż pszczelarski, ale nie wymóg przynależności do koła.

Wymaganie przynależności stanowi dyskryminacje osób bez przynależności i nieuzasadnione promowanie organizacji pszczelarskiej. Jeżeli przynależność, to do której organizacji, a mamy ich już kilka?

Jeżeli mogę dobrze radzić początkującym, to od organizacji wszelkiej maści powinni być jak najdalej, bo nic nie dają, a chcą jak najwięcej.
Tak jak kiedyś mawiano o PZPR: "partia jak mówi, że bierze, to bierze. Jak partia mówi, że daje, to mówi".

Przynależność pociąga za sobą składki + ulowe nie dając niczego w zamian.

[ Dodano: 2012-07-16, 23:39 ]
Ewelina_Ka pisze:Witam,
chciałabym uzyskać tytuł mistrza pszczelarskiego. Chciałabym się dowiedzieć gdzie można go uzyskać (woj mazowieckie lub łódzkie) za ile i jakie wymagania należy spełnić aby przystąpić do egzaminu. Ogólnie wszystko co się da w tym
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)
Pytanie - po co Ci takie nic niewarte uprawnienia?

ODPOWIEDZ