wierzba iwa i jej ukorzenianie

Moderator: krzysglo

kleks.paluki
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 33
Rejestracja: 2004-11-06, 07:40
Lokalizacja: Pałuki

Post autor: kleks.paluki »

dokładne informacje można znaleść tu: NA ZAGAJNIKU

Jano
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 6
Rejestracja: 2005-12-25, 13:45
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Jano »

Jeszcze jedno, szkółkę załóż w miejscu częściowo zacienionym, w półcieniu, chodzi o to że bardzo młode rośliny jeszcze słabo ukorzenione mogą nie wytrzymać zbyt mocnej operacji promieni słonecznych padających na sadzonki zwłaszcza w godzinach południowych. Życzę powodzenia.

mirek_k

Post autor: mirek_k »

Sztorby Iwy generalnie źle się ukorzeniają - to wiedzą wszyscy. Ale prof.dr hab. Mieczysław Czekalski w serii artykułów o wierzbach w "szkółkarstwie":
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=477
kilkakrotnie pisze o klonie męskim "Mas", który cechuje sie bardzo obwitym kwitnieniem i dobrym ukorzenianiem się sadzonek (sztobów).
Szukałem z pomocą google w polskim internecie i nie znalazłem szkółki która oferowała by tę wierzbę. Pytanie do kolegów którzy specjalizują się w produkcji wierzb: Czy macie tę wierzbę? Co o niej sądzicie?

LechWałęsa

Post autor: LechWałęsa »

Odmiana Maas to wierzba szczepiona na pieńku o obwisłych gałązkach. Wszędzie jest tego pełno, ale niewielu wie, że to własnie to. Należy przy zakupie uważać, by nie kupić osobników żeńskich. Wiadomość o tym, że ta odmiana łatwo się ukorzenia jest mocno przesadzona. Dość łatwo sie szczepi.

Zablokowany