Odległości między ulami

Moderator: krzysglo

luki_2222
Obserwator
Obserwator

Odległości między ulami

Post autor: luki_2222 »

Po pierwsze witam wszystkich na forum bo jestem nowy i dopiero zaczynam prawdziwą zabawę w pszczelarstwo. Nawiązując do tematu w jakich odległościach mogą stać od siebie ule chodzi mi o to że jak bym postawił 2 rządki to w jakiej odległości muszą stać od siebie żeby pszczoły z drugiego rządka wylatując nie uderzały we mnie i nie przeszkadzały gdy będe pracował w ulu w pierwszym rządku.

daro

Post autor: daro »

Zadkami do siebie najlepiej . A inaczej trzeba eksperymentować i ma się to od pogody.

Dominik
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: Odległości między ulami

Post autor: Dominik »

luki_2222 pisze:...to w jakiej odległości muszą stać od siebie żeby pszczoły z drugiego rządka wylatując nie uderzały we mnie...

Witaj.

Jeśli wyloty w tym samym kierunku, to mówią i piszą że min. cztery metry. Ja mam w jednym rzędzie, ale gdybym tak ustawiał drugi, to te cztery metry bym zachował (a nawet więcej).

Pozdrawiam,
D.

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

a ja wam powiem że to zależy, a od czego?? raz od pogody bo inaczej będą latać w dni spokojne inaczej w wietrzne, dwa od tego czy są jakieś drzewa bo mijając je czy jakieś wystające gałęzie pszczoły mogą letać tak jak nam się akurat nie podoba, czyli wychodzi że wszystko trzeba samemu spraktykować.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Zaleszczotek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Zaleszczotek »

Co do odległości pomiędzy ulami ...
Obrazek
oraz zbliżenie egipskiego ula z gliny
Obrazek
Pozdro,
Z
W tym samym czasie kiedy oni posiadają technologie, bomby i nienawiść - pszczoły trzymają listę ofiar.

daro

Post autor: daro »

To chodziło kolego o odległość rzędów żeby przy przeglądzie pszczoły z sąsiedniego rzędu nie mieszały w robocie

Zachari
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Zachari »

No i naturalnie coś na kształt zamka błyskawicznego (na przemian) ale odległość mimo wszystko musi być, bo czasem pszczołą poniesie w powietrzu :)

PAWEŁ83
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: PAWEŁ83 »

Witam wszystkich jestem tu nowy i od tego roku zaczynam hodować pszczoły mam już trzy ule i to mi w zupełności wystarczy, Mam pytanie co trzy dni zaglądam do uli i widze ciągle nabrzmiałe komórki w kolorze ciemno brązowym , wujek mi mówił żebym je rozrywał bo to są trutnie i one zjadają miód. Pytanie czy tam trzeba robić? jeśli tak to poco one wogóle się rodzą skoro się je usuwa?Z góry dziękuje za odpowiedż i pozdrawiam .

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Trutnie są zdolne do zapłodnienia matki po 14dniach. Ale trutnie jeszcze spełniaja dodatkową role a mianowicie grzeja czerw i wiencej pszczół wylatuje po nektar czyli zarobią na swoje utrzymanie z nawioską bo pszczelarz ma wiencej miodu do wirowania. We wrzesniu pszczoły nie dopuszczo ich do pokarmy i wywalają z rodzin. Jak by nie było w lato trutni to by nie było zapodłonich matek a matka potrzebuje parenascie trutni do jej zapodłonienja.Pozdrawiam miły_marian

PAWEŁ83
Nieśmiały
Nieśmiały

To mam tych guzków wogóle nie usuwać?Pozwolić aby się rozwijały te trutnie?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Pozwól narodzić się im. Chyba ,ze rodziny są agresywne to zniszcz bo powielą cechę agresywności w okolicy.
pozdrawiam Marcin

PAWEŁ83
Nieśmiały
Nieśmiały

No to jeszcze jedna kwestia z tymi trutniami. Czy one jak się wyklują to zjadają miód?>

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

są karmione i pszczoły wiedzą dobrze ile jest im potrzebnych w rodzinie trutni. pod koniec sezonu dochodzi do rzezi trutni.
pozdrawiam Marcin

PAWEŁ83
Nieśmiały
Nieśmiały

Koledzy to co wogóle nie usuwać tych trutni?One same spełnią swoją funkcje i zginą czy co z nimi się dzieje wogóle? proszę mi opisać z grubsza czy nierusać ich wogóle?PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ dziękuje z góry :687:

[ Dodano: 2012-05-31, 23:22 ]
A ja mam teraz ramki z miodem około 8 do 10 cm od góry zapełnione a niżej mam komórki pełne małych pszczół to kręcić miód moge dopiero jak będą te komórki puste prawda?Tak aby larwy pszczół niepowypadały po wirowaniu dobrze rozumiem?

avico

Post autor: avico »

Może ktoś odpowie, bo mnie opadły nie tylko ręce, ale i majtki.

Poznałbym tego, kto go takich bredni o trutniach uczył, bo już od wielu lat z bliska nie oglądałem idioty.

Jedyna z tego zaleta, to że chłopak pyta.

Nikt nie wiruje ramek z czerwiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ODPOWIEDZ