Ule z Paradyża ?

Moderator: krzysglo

tsetse
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-11, 13:12

Ule z Paradyża ?

Post autor: tsetse »

Coraz częściej w Polsce zakazuje się trzymania uli w centrach miast. Na przekór temu w Sztokholmie i Londynie powstał projekt Bee Urban który polega właśnie na hodowaniu pszczół na dachach budynków. Podobno w efekcie tego projektu nad Sztokholmem już lata kilka milionów pszczół, a rekordowe dachy są pasiekami dla rojów nawet 180 tysięcy owadów. Popularne jest propagowanie adopcji rojów, dla amatorów miejskiej hodowli. Specjalnie w tym celu zaprojektowano ule dla pszczelarzy-amatorów.
Obrazek
Wymyślił go Lavi Bar - student z Jerozolimy. Funkcjonalna półka ścienna z terakoty prowadzi do głównego pomieszczenia gdzie się znajdują plastry miodu. Ta część ula składa się z dwóch przezroczystych przegródek, które pozwalają by pszczelarze - amatorzy, mogli mieć oko na na hodowlę i wiedzieli kiedy mogą zbierać miód. Może to ciekawy pomysł by jakiś nasz projektant produkował takie ule oparte o rodzimy gres tarasowy .
Kto w ul dmuchnie, temu gęba spuchnie. :)

Mariuszczs
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 56
Rejestracja: 2012-05-16, 20:26

Post autor: Mariuszczs »

fajne te liczby ale 180 tysięcy owadów to 3 ule ( chyba że tam mają w jednym ulu bo to nie za jasne ). A miliony pszczół to tyle co u mnie za stodołą :690:

ODPOWIEDZ