dennica wielkopolska z wbudowanym poławiaczem pyłku

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
san01
Nieśmiały
Nieśmiały

dennica wielkopolska z wbudowanym poławiaczem pyłku

Post autor: san01 »

początkujący więc prosze się nieśmiać
dennica wielkopolska z wbudowanym poławiaczem pyłku oraz specjalną siatką i szufladą do badania osypu warrozy zastanawiam się nad kupnem powyzszej dennicy czy mógł bym liczyć na jakieś sugestie z waszej strony.
może dziwne troche pytanie ale jak bym niechciał wykorzystywać poławiacza to mam go wyjąć całkowicie czy tylko odsunąć od przedniej ściany robi się wtedy przejście dla pszczółek które nie będą musiały przeciskać się przez otwory w poławiaczu.

daro
Stukacz
Stukacz

Post autor: daro »

Nie prościej kupić higieniczną bez poławiacza ? Śmiać nikt się nie będzie . Płytkę na pewno można wyjąć ( element wymienny) i to było by najprostsze rozwiązanie.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Jak jest zbudowana dennica wysoka z poławiaczem pyłku od Ratajczaka, możesz zobaczyć tutaj:

http://www.kzpnsacz.fora.pl/gospodarka- ... u,457.html

Powinny Ci te obrazki pokazać zasadę działania.

Awatar użytkownika
san01
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: san01 »

obejrzałem zdjęcia trochę mi to rozjaśniło dziękuje za link na jednym ze zdjęć jest właśnie sytuacja o której pisałem poławiacz odsunięty od ściany przedniej co umozliwia pszczółkom pominięcie drogi przez poławiacz ale nasuwa mi się pytanie kiedy mam to stosować
prosze wyjaśnijcie mi jeszcze sprawę dodatkowych otworów z węzykami którędy mają ewakuować się trutnie czy to jest konieczne w tego typach dennic czy może tych otworów niebyć. i jaka średnica tycho tworów
i jeszcze jedno czy dobrze zrozumiałem na zime lub ewentualnie gdy nie chce pozyskiwać pyłku mogę spokojnie wyjąć poławiacz pozostawiając jedynie skleike która zmniejsza odstęp ramek od dna dennicy widoczne na zdjeciach z podanego wczesniejlinku

[ Dodano: 2013-02-04, 00:05 ]
zapomniałem w którym momencie najlepiej było by wymienić denice niskie które obecnie posiadam na wysokie /przed pierwszym oblotem? będzie dobrze/

ODPOWIEDZ