podawanie wody do ula

Moderator: krzysglo

wrubel
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

podawanie wody do ula

Post autor: wrubel »

Witam.
Czy ktoś ma jakiś ciekawy i skuteczny pomysł na podawanie wody do ula na przedwiośniu?
Nigdy tego nie robiłem a w tym roku chciałbym spróbować.
Przy moich 7 rodzinach nie stanowi to dla mnie problemu.

pozdrawiam

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Pszczoła potrzebuje wode tylko jak karmi 3 dniowe larwy pszczele i jak jest teperatura wysza jak 34*. Ale jak wczesno wiosna jest czerw to potrzebna jest woda do karmienia czerwiu. Bo 3 dniowej larwie pszczelej i trutowej podawana jest papka, ale zeby zrobic papkie to trzebna jest woda miód i pieżga. Jak damy do ula wode to wczesno wiosno pszczoła nie musi wylatywac po wode jak jest zimno i woda jest troche dalej i jestm zimna to po pobraniu wody pszczoła moze skrzepnoc czyli z zimna nie dolecic do swojego ula i zginie z zimna. Wode podajemy jak mamy wysoko denice na dno w pojemniku i dajemy jakieś patyki zeby pszczoła sie nie topiła. A jak mamy nisko denice to dajemy na górne beleczki słoik z dziurkamy zeby pszczoła miała dojscie do wody. A jak mamy pajonczki w powałkach do dajemy słoik na wyciogniety pajonczek i słoik nakrywamy ociepleniem. Pozdrawiam miły_marian

wrubel
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: wrubel »

Czy Kolega osobiście poleca ten sposób?

ryszard13
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ryszard13 »

wrubel pisze:Czy Kolega osobiście poleca ten sposób?
Witam. Gdy szykuje się oblot, to w przeddzień oblotu podaję w słoikach wodę na powałkę, słoik ocieplam skarpetami. Pod daszkiem jest zdecydowanie cieplej niż na dennicy. Pozdrawiam

Stantom20
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Stantom20 »

Witam
U mnie rodzinom na wiosne wystarcza para wodna która skrapla sie na foli , folie stosuje zamias beleczek dzięki temu wiem też kiedy matki rozpoczeły czerwienie

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak sie ma folje na ramkach zamiast powałki to woda skrapla się na folji ale na obrzeżach gniazda i jak jest dodatnia temperatura to za mało jest skroplonej pary zeby pszczoła mogła pobrac wode lepiej jej podać w naczyniu zeby sie nie utopiła. Pozdrawiam miły_marian

ODPOWIEDZ