Miodarka

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
san01
Nieśmiały
Nieśmiały

Miodarka

Post autor: san01 »

witam
Jestem obecnie w trakcie remontowania starej miodarki 3 ramkowa ocynk
w związku z czym mam pytanie czy na spodzie w tulejce do której wprowadzony jest trzpień kosza w oryginale jest jakieś łożysko pytam bo coś mi nie pasuje wychodzi na to że trzpień jest za krótki i nie zazębia się z mechanizmem napędu
żeby było śmieszniej przed rozebraniem zaraz po przywiezieniu wszystko działało
no i mam dylemat /części nie pogubiłem

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Miałem kiedyś taką, w której rolę łożyska spełniała pojedyncza kulka, na której obracał sie cały kosz.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

ryszard13
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ryszard13 »

minikron pisze:Miałem kiedyś taką, w której rolę łożyska spełniała pojedyncza kulka, na której obracał sie cały kosz.
Witam. Potwierdzam, tak ma być, możesz zastosować kulkę z łożyska (wianuszka) rowerowego. Pozdrawiam

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

ryszard13 pisze:
minikron pisze:Miałem kiedyś taką, w której rolę łożyska spełniała pojedyncza kulka, na której obracał sie cały kosz.
Witam. Potwierdzam, tak ma być, możesz zastosować kulkę z łożyska (wianuszka) rowerowego. Pozdrawiam
w mojej było tak samo, kulka ze starego łożyska rozwiąże problem.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

możesz zastosować inny system,ale najprostrzy jest kulka[nawet w starych tokarkach]a napęd bym proponował,silnik z wspomagania kierownicy 0,9kv około 120zł na ,,aledrogo,,sterowanie obrotów akumulator lub prostownik trochę solanki minus-+i działa

[ Dodano: 2013-01-05, 21:52 ]
Czasami się zastanawiam;w n.p lipffer spychacze koparki jak tam jest prosty CAn czy ci młodzi ludzie nie mogą se dać rady,próbowałem oni się nie chcą sie uczyć-moje wnuki, nie ma sensu rozmawiać

ODPOWIEDZ