Urządzenia do filtrowania miodu.

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Urządzenia do filtrowania miodu.

Post autor: minikron »

W mojej pracowni zdecydowanie najwęższym gardłem jest proces cedzenia i filtrowania miodu. W sezonie zdarza się, że codziennie mam ok 300 kg do przerobienia przez kilka dni z rzędu. Korkuje mi się pracownia. Do tej pory radziłem sobie z >>>TAKIMI<<< sitami, ale to bardzo czaso i pracochłonne, czas na coś lepszego.
Proszę o podpowiedzi jak to macie rozwiązane.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Gilian »

zrób sobie z twojego sita filtr odśrodkowy a jego przepustowość znacznie wzrośnie, najprostsze rozwiązanie masz w tym fimiku:
http://homepage.interaccess.com/~netpol ... Wirnik.wmv

Rummel1
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Rummel1 »

W temacie cedzenia jakby cicho. Cedzenie miodu to faktycznie wąskie gardło w procesie pozyskiwania miodu. Moje doświadczenia są podobne jak u minikrona. Ostatnio znacznie się poprawiło odkąd skonstruowałem i zastosowałem do odsklepiania plastrów Parainator.

http://rummelspzoo.wix.com/rummel

Dużą ilość drobnych kawałków wosku powstających podczas odsklepiania plastrów odsklepiaczem widelcowym w połączeniu z gęstym miodem niejednokrotnie powodował zatrzymanie całego procesu bo zamiast odsklepiać i wirować miód zajmowałem się czyszczeniem sit. Moje ostatnie miodobranie w 2012 r przebiegło zadziwiająco szybko bo z jednej strony czas odsklepiania plastra skrócił się z około 1 minuty do 20 sekund to dodatkowo sito ustawione pod zaworem miodarki czyściłem tylko raz. Po zakończeniu miodobrania. Podobnie bez problemu przebiegało filtrowanie podczas przelewania miodu doodstojnika.

ODPOWIEDZ