Drutowanie ramek

Moderator: krzysglo

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: coconut »

wojciechmoro pisze:możesz mieć ule jednościenne na suwalszczyźnie, ale rodzina musi być bardzo silna i daj 8kg syropu cukrowego więcej.
Przecież nie masz uli na suwalszczyźnie, to na jakiej podstawie snujesz takie niedorzeczności?
miśkownica pisze:czy u mnie na suwalszczyźnie wypaliłby pomysł z ulami jednościennymi z dennicami osiatkowanymi. Bo temperatury zimą potrafią spadać nisko he he. A może ktoś gospodaruje w podobnie surowym klimacie?
Nie wiem w jakim rejonie Suwalszczyzny stoja Twoje ule, ale to nie ma większego znaczenia.
Mam pasiekę właśnie w tym regionie, wszystkie ule są wykonane z pojedynczej deski i tylko na osiatkowanych dennicach. Jest oczywiste, że czy to w ocieplanym czy 1-ściennym ulu zimujące rodziny powinny być zawsze zdrowe i silne.
Na zimę są zakarmiane normalnie, czyli wg potrzeb i nie jest prawdą, że zużywają więcej pokarmu niż gdziekolwiek indziej. Na wiosnę szybko się oblatują i rozwijają się tak samo normalnie, jak gdziekolwiek indziej – tyle, że wszystko w tym regionie na wiosne staruje nieco później, nie tylko pszczoły, co nikogo nie powinno dziwić. Jednakże w krótkim czasie przyroda wszystko wyrównuje.
Moja pasieka rokrocznie wspaniale przezimowuje bez strat i szybko dochodzi go pełnej gotowości na najwcześniejsze już pożytki.
Nie wiem dlaczego nie mający żadnego w tym doświadczenia pszczelarze tak uparcie usiłują wprowadzać innych w błąd swoją nieznajomością rzeczy?
coconut

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak powinny wszyscy pszczelarze wiedzic ze pszczoła nie boji sie zimna, troche wilgoci. Pszczoła wytrzymuje nawet 40 pare stopni ponizej zera. Rozmawiałem z pszczelarzem już śp, ktury wybierał rodzine spod kanału ktury przebiegał w poprzesz drogi ruchliwej . Rodzina była uwiazana na suficie kanału w przeciogu chulajacym wietrze i według jego zdania bo matka miała opaletkie to 3 sezon by zimowała. Czyli rodzina pszczela wszystkie warunki przetrzymuje jak jest zdrowa i silna. Ale nie lubi pszczelarza bo on jej kradnie swoje zapasy kture zgromadziła na zime. Pozdrawiam miły_marian

Mariuszczs
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Mariuszczs »

Na opalitku pisało w którym roku rójka poszła ?

ydyp
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: ydyp »

Witam.Jestem w trakcie projektowania urządzenia do drutowania ramek.Pracuję nad tym od szesciu lat.Drutowanie jednej ramki trwać bedzie 2 sek.Obecnie czekam na dodatkowe opracowania sterowania komputerowego przez politechnikę.Urządzenie jest zgłoszone do Urzędu Patentowego.Zyczcie mi powodzenia.Nie moge nic zdradzać,to będzie urządzenie na skalę swiatową.

[ Dodano: 2014-05-12, 22:29 ]
Witam.Jestem w trakcie projektowania takiego urządzenia.Drutowanie jednej ramki 2sek.Jest to zgłoszone do Urzędu Patentowego.Nie mogę nic zdradzac,ale to będzie rewolucja w drutowaniu ramek.Projektem moim interesuje sie obcy wywiad.Już czuje ze jestem podglądany przez nieznanych osobników.Jest tylko problem z napisaniem programu do urządzenia.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
swider24
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: swider24 »

Czy coś więcej już wiadomo na ten temat?
--
"Nie darmo u pszczoły żądło a cierń u róży"

ODPOWIEDZ