Start!

Moderator: krzysglo

pawlos
Obserwator
Obserwator

Start!

Post autor: pawlos »

Witam. Właśnie rozpocząłem swoją przygodę z pszczołami. Obecnie posiadam ul warszawski 18-to ramkowy od Ryszarda Sułkowskiego. Pierwsze pytanie od Was dlaczego warszawski? Ponieważ mam nauczyciela(swojego dziadka) który tylko w takich operował i w inne się nie bawił. Jako że ma już 84 lata powoli podejmiemy się ulami korpusowymi. Plan działania jest taki:
1) zakup uli - w tym momencie jeden ale już zamawiam następne
2) pomalowanie uli
3) odczekanie przez zimę żeby wywietrzały z lakieru\farby
4) dziadek podaruje mi rodzinę ze swojej pasieki
5) rozwój rodziny przez dziadka w nowych ulach na jego terenie przy pełnym moim zaangażowaniu
6) w tym czasie dziadek będzie mi całą swoją wiedzę przekazywał, uczył mnie
7) jako że mam zamiar ustawić ule w ROD trochę czasu minie nim zostanie wyznaczony teren na pszczoły wedługo regulaminu PZD, założenie kółka pszczelarskiego itp.
8 ) przeprowadzka na nowy teren i przejęcie opieki, z małą kontrolą dziadka

Sprzęt dostanę od teścia. Wiedza od dziadka więc zaplecze mam. Jeżeli chodzi o ten teren to do dyspozycji max 800m^2 lecz inni działkowcy coś z tego będą chcieli mieć to mniej tego będzie. Ogólnie to dla wszystkich działkowców ten teren będzie to każdy będzie mógł w tym uczestniczyć ale w tym momencie jest nas dwóch do "roboty". Mogę zaczerpnąć Waszej opinii co sądzicie o tym planie? Wymiana doświadczeń mile wskazana :)
Załączniki
6259592_IMG_20161001_133443.jpg
6259592_IMG_20161001_133443.jpg (31.52 KiB) Przejrzano 9504 razy

złotokujaw
Obserwator
Obserwator

Re: Start!

Post autor: złotokujaw »

Każdy pomysł z pszczołami który zwiększa liczbę tych potrzebnych cudów natury jest dobry :)
Ja właśnie piszę z dwoma urzędami miasta czy jest szansa na wprowadzanie na kilka dachów obiektów należących do miasta :)

ODPOWIEDZ