Pszczoły w wiadrze z nawozem

Moderator: krzysglo

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

birkut pisze:duzo jej nie było pod kostki ale to jest tak ja nawozę zimi aby podniesc grunt na działce a śasiedzi nawozą gruz i zuzel na droge aby utwardzic , koło sie zamyka woda niema odpływu dopiero jak przekopałem przez droge rów to pomogło
niwiem jak to napisać ,"to dobrze , czy źle" ale napiszę tak: dobrze ,że tylko po kostki i większych szkud nie narobiło - widząc zdiecia, filmy domów po dach zalanych cieszyłem się ,że mieszkam wysoko ,ale znów jak powstały osuwiska stwierdziłem ,że nie będę oglądał TV- dzienników i innych programów tego typu.... ja mam poidło zrobione z gąbki , ale widziałem też z torfu tylko jakiego?? tego co jest w sklepach do kwiatów, roślin ( z piaskiem i jakimiś substancjiami) czy "wykopanego" gdzieś na torfowisku.... bo w sklepach jest ale z dodatkami ,nawet mam woreczek 50l z piaskiem i jakimś środkiem przeciw grzybom ,więc te odpada..... Czy ktoś stosował torf na poidło?? skąd go miał?? kupił??
pozdrawiam Marcin

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

Marcin a tym cukrem w poidle nie prowokujesz czasem rabunków ???
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

ale jest to niewiele ,bardzo niewiele, 1/2 kg na 25l wody więc ledwo co jest osłodzona , jeszcze nie zauważyłem rabunków , większe mogą być przy ostatnim miodobraniu:)
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

panowie .... wody to mi już starczy w tym roku na długo :685: :685: :685: była woda a teraz jest sucho jak cholera ...lało lało ... a teraz klops :692: :692: :692: miodzio z było z wielokwiatu ... a teraz lipa jest lipą ... tak bywa w naszej okolicy ... :685: :685: :685:
Radek73

wycior
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: wycior »

Koledzy kiedyś obserwowałem jak 2 moze 3 pszczoły regularnie przylatywały do wychodka i pobierały coś co my wydalamy a im sie widać przydało. Co do wody to u mnie jest jej nadmiar, w maju ule stały w wodzie/ wysłałem na forum kilka zdjęć/. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ