Ktokolwiek widział ktokolwiek słyszał

Moderator: krzysglo

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

Panowie

Okazało się, że dziadzius mojego dobrego znajomego z Rawy Mazowieckiej jest pszczelarzem i to takim ( nie znam hierarchii) jakims mistrzem czy inspektorem na wojewudztwo.
Gdy zadałem mu takie samo pytanie to się też troszke roześmiał.
Po przemyśleniu stwierdzam iż może faktycznie źle to napisałem tylko jeśli nie do was to do kogo miałem się udać z pytaniami tego typu...rostewit, mendalinho, Jaśko, birkut, coś jednak musiało być w tym temacie skoro wiele osób pisze do mnie na privie z dokładnymi instrukcjami... Może jednak nie było tak puste jak by się wydawało :702: :702: :702: :702:

Dobra było mineło ja już mam osobę, która "poprowadzi mnie za rękę" :-)

Pozdrawiam
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

ja znakuje juz pare lat markerami olejowymi i dla mnie jes to sposob szybki i wygodny.w trakcie przeglądu jak zobacze matke to chwytam ją w palce znakuje i od razu puszczam na plaster .jeszcze nie zdażylo mi sie żeby matce coś sie stało lub znak zniknął

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

nareszcie przeczytałem coś mądrzejszego,no i jeszcze wymyśleć chwytak z gąbkowymi mackami do łapania matek[moje ręce do tego się nienadają]

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Ja nigdy początkującemu pszczelarzowi nie radziłem od razu znakować matkę w rękach,
przyjdzie na to czas. Zgadzam się z kolegą Johny, że znakowanie w rękach to sposób szybki i wygodny (ja wolę jednak opalitki, tak się już do nich przyzwyczaiłem).
Fred, szukasz mądrych wiadomości, a sam piszesz o jakichś "gąbkowych mackach", to żart czy Twoja mądrość?
Konrad, piszesz że na privie dostajesz dokładne instrukcje, to chyba największe dziwowisko
tego forum. Zamiast pomóc większej rzeszy pszczelarzy, niektórzy tylko z jednostkami dzielą się swą fachową wiedzą. Wielka szkoda.
Konrad, nie chodziło że było coś puste, było śmieszne. Dobrze że znalazłeś przewodnika. Powodzenia i pozdrawiam !!!
rostewit

birkut

Post autor: birkut »

opalitkami też można znakować w palcach, w tulejce do znakowania trzeba celować aby trafić tułowiem matki w kratke siatki, dla początkujących proponuje trenowanie chwytania i znakowania czy to opalitkami czy markerem na trutniach

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

rostewit pisze:Ja nigdy początkującemu pszczelarzowi nie radziłem od razu znakować matkę w rękach,
przyjdzie na to czas. Zgadzam się z kolegą Johny, że znakowanie w rękach to sposób szybki i wygodny (ja wolę jednak opalitki, tak się już do nich przyzwyczaiłem).
Fred, szukasz mądrych wiadomości, a sam piszesz o jakichś "gąbkowych mackach", to żart czy Twoja mądrość?
Konrad, piszesz że na privie dostajesz dokładne instrukcje, to chyba największe dziwowisko
tego forum. Zamiast pomóc większej rzeszy pszczelarzy, niektórzy tylko z jednostkami dzielą się swą fachową wiedzą. Wielka szkoda.
Konrad, nie chodziło że było coś puste, było śmieszne. Dobrze że znalazłeś przewodnika. Powodzenia i pozdrawiam !!!
ja mam ucięte palce,chirurdzy mi jeden oszyszyli i jest niezgrabny

birkut

Post autor: birkut »

ja znaczę opalitkami w rekach a , jak pisze fred gabka , zgadza sie jest na tłoczku w tulejce aby za mocno matki nie przydusić

wycior
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: wycior »

Ko nrad. wiesz już gdzie postawić znaczek. Polecam abyś kupił tani taki dla dziewczynek, mały lakier do paznokci. Sa dostępne w takich barwach w jakich co roku oznaczamy matki. Lakier schnie b. szybko. Stosuje tę metotę od kilku lat Matki tzrymam góra 3sezony i kolor nie schodzi.

ODPOWIEDZ