uwagi na temat FORUM

Moderator: krzysglo

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

uwagi na temat FORUM

Post autor: henrmiko »

Miesięcznik Pszczelarstwo uważam za bardzo dobre czasopismo pomocne pszczelarzom, które powinno posiadać bardzo dobrze skonstruowane FORUM ułatwiające jego tworzenie jak i jego przeglądanie. Nie jestem informatykiem w związku z czym nie umiem podpowiedzieć jak to zrobić. Ale korzystając z for o tematyce pszczelarskiej mam pewne uwagi z którymi chciałbym się podzielić z jego Administratorem i Redakcją, która w/g informacji otrzymanej od Administratora zadecydowała o takiej jego konstrukcji.
Nie bardzo rozumiem aktualnej konstrukcji technicznej tego Forum. Na stronie głównej podobnie ja w tego rodzaju forach są podane działy występujące w tym Forum. To uważam za prawidłowe.
Tylko ja bym ich liczbę zwiększył dodając niektóre, takie jak: 1/ Sprawy organizacyjne dotyczące Forum 2/Apiterapia 3/Gospodarka wędrowna 4/ Sprzęt pszczelarski: a/ ogólnodostępny b/ ciekawe konstrukcje wykonane we własnym zakresie 5/ Sprawy Związkowe 6/ Wolne wnioski lub inne tematy.
Ale jaki ma sens ten podział na działy, skoro poszczególne konkretne wpisy takie jak: Dlaczego trzmiel lata; Kupię ule; Pszczelarstwo XXI wieku; Darmo nowe matki za usunięte; itp.; są powtarzane kilkakrotnie we wszystkich działach. Moim skromnym zdaniem to chyba jakiś błąd, który należałoby jak najszybciej wyeliminować w tym Forum.
Takiego błędu nie posiadają inne fora Np. "Forum pszczoły.pl". Jeżeli Redakcja mogłaby to zmienić lub wyjaśnić, że to ma jakiś sens, którego ja nie zauważam, będę bardzo wdzięczny.
Internetowe fara dyskusyjne uważam z bardzo dobrą i nowoczesną formę wymianę informacji, szczególnie między doświadczonymi pszczelarzami a pszczelarzami początkującymi. Forum przy najlepszym czasopiśmie pszczelarskim powinno być wzorem dla innych tego typu for. Jeżeli redakcja spowoduję zmiany unowocześniając to Forum i likwidując opisane wyżej błędy, to ja mam nadzieje że będzie to najbardziej uczęszczane przez pszczelarzy poszukujących merytorycznych wskazówek.
Uwagi powyższe przekazałem Redakcji ale jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, dlatego postanowiłem opublikować je na łamach tego FORUM w dziale do Redakcji z jednoczesną prośbą do jego uczestników o wyrażenie opinii na ten temat, co mam nadzieje ułatwi Redakcji podjęcie właściwych decyzji.
Łącze pozdrowienia- życząc sukcesów w administrowaniu w tym FORUM a jego uczestnikom przyjemności z jego korzystania ! Henryk Mikołajczyk .lub henrmiko
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

avico

Post autor: avico »

Przyłączam się do Twojego pomysłu.

Nie chcę podpaść Adminowi, ale masz rację.

Istnieje pewne „ale”. Admin jest jeden i on ma władzę, ale jest tylko jeden i nie tylko to forum ma na głowie. Nie ma moderatorów, którzy pilnowaliby porządku i przenosili np. mylnie wstawione wątki na ich właściwe miejsce, lub sygnalizowali Adminowi o wybrykach, aby podjął stosowną decyzję.
Forum istniej ponad rok i chyba faktycznie czas zastanowić się co i jak zmienić.
Masz rację, że należy rozszerzyć ilość tematów, bo nie zawsze można konkretny wątek przypisać zgodnie z jego myślą przewodnią.

Byłem jednym z wnioskodawców, aby forum powstało i optowałem za tym, aby nie było ono moderowane. Za nielicznymi przypadkami, które były neutralizowane udało się jakość przebrnąć ten rok bezboleśnie. Teraz mamy doświadczenie i nowe pomysły. Może sami zaczniemy proponować jakie zmiany wprowadzić. Jednak przy takim rozszerzeniu objętości forum konieczna byłaby pomoc dla Admina w postaci osób, które opiekowałyby się grupami tematów. Wszystko zależy od samych użytkowników.

Zacznijmy dyskutować i po wyklarowaniu sytuacji Redakcja podejmie decyzję.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator

Re: uwagi na temat FORUM

Post autor: Administrator »

henrmiko pisze:Miesięcznik Pszczelarstwo uważam za bardzo dobre czasopismo pomocne pszczelarzom, które powinno posiadać bardzo dobrze skonstruowane FORUM ułatwiające jego tworzenie jak i jego przeglądanie. Nie jestem informatykiem w związku z czym nie umiem podpowiedzieć jak to zrobić. Ale korzystając z for o tematyce pszczelarskiej mam pewne uwagi z którymi chciałbym się podzielić z jego Administratorem i Redakcją, która w/g informacji otrzymanej od Administratora zadecydowała o takiej jego konstrukcji.
Nie bardzo rozumiem aktualnej konstrukcji technicznej tego Forum. Na stronie głównej podobnie ja w tego rodzaju forach są podane działy występujące w tym Forum. To uważam za prawidłowe.
Tylko ja bym ich liczbę zwiększył dodając niektóre, takie jak: 1/ Sprawy organizacyjne dotyczące Forum 2/Apiterapia 3/Gospodarka wędrowna 4/ Sprzęt pszczelarski: a/ ogólnodostępny b/ ciekawe konstrukcje wykonane we własnym zakresie 5/ Sprawy Związkowe 6/ Wolne wnioski lub inne tematy.
Witam!
Nie potrzeba wiedzy "informatycznej" aby zaplanować konstrukcję forum. Forum od strony technicznej jest oparte na phpBB - wg wielu najlepszym istniejącym systemie obsługującym fora. Od strony technicznej nie można mu zbyt wiele zarzucić, no poza tym że ciągle sięrozwija i końca nie widać, ale z tego są same korzyści.
Wracam jednak do tematu: przez dwa lata użytkownicy formu napisali niespełna 300 tematów. "Rozpędzenie" tematów po jeszcze bardziej rozdrobnionym formu będize miało dwa efekty: 1) forum będize wyglądało na puste, 2) o wiele trudniej będize ocenić użytkownikom, szczególnie niedoświadczonym, początkującym pszczelarzom, gdzie należy dany post wrzucić. Już teraz niektórzy mają z tym problemy...
henrmiko pisze:Ale jaki ma sens ten podział na działy, skoro poszczególne konkretne wpisy takie jak: Dlaczego trzmiel lata; Kupię ule; Pszczelarstwo XXI wieku; Darmo nowe matki za usunięte; itp.; są powtarzane kilkakrotnie we wszystkich działach.
Dobre pytanie do autorów, może odpowiedzą?
henrmiko pisze:Moim skromnym zdaniem to chyba jakiś błąd, który należałoby jak najszybciej wyeliminować w tym Forum.
To gdzie dany post jest wrzucony zależy wyłącznie od osoby piszącej. Nie uważam że utworzenie kolejnych działów poprawi ta sytuację - wręcz przeciwnie. Wyjście jakie widzę - usówać te posty któe są wpisane błędnie, ale przypominam: to WY jesteście tu gospodarzami, to WY dbacie o porządek m.in. samemu go zachowując, a JA nie ingeruję w stronę merytoryczną, nie kasuję itd., poza przypadkami skrajnymi.
henrmiko pisze:Takiego błędu nie posiadają inne fora Np. "Forum pszczoły.pl". Jeżeli Redakcja mogłaby to zmienić lub wyjaśnić, że to ma jakiś sens, którego ja nie zauważam, będę bardzo wdzięczny.
Wydaje mi się, że już to zrobiłem.
henrmiko pisze:Internetowe fara dyskusyjne uważam z bardzo dobrą i nowoczesną formę wymianę informacji, szczególnie między doświadczonymi pszczelarzami a pszczelarzami początkującymi. Forum przy najlepszym czasopiśmie pszczelarskim powinno być wzorem dla innych tego typu for. Jeżeli redakcja spowoduję zmiany unowocześniając to Forum i likwidując opisane wyżej błędy, to ja mam nadzieje że będzie to najbardziej uczęszczane przez pszczelarzy poszukujących merytorycznych wskazówek.
Owe "błędy" można wyaliminować przenosząc posty do właściwych działów. I tyle. Jeżeli chcecie utworzyć jakiś nowy dział to podyskutujcie o tym (np. w dziale "Do redakcji") i jak coś sensownego ustalicie - dajcie znać.
henrmiko pisze:Uwagi powyższe przekazałem Redakcji ale jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, dlatego postanowiłem opublikować je na łamach tego FORUM w dziale do Redakcji z jednoczesną prośbą do jego uczestników o wyrażenie opinii na ten temat, co mam nadzieje ułatwi Redakcji podjęcie właściwych decyzji. Łącze pozdrowienia- życząc sukcesów w administrowaniu w tym FORUM a jego uczestnikom przyjemności z jego korzystania ! Henryk Mikołajczyk .lub henrmiko
Dziękuję i wzajemnie.

Pozdrawiam

Administrator

[ Dodano: 2006-02-25, 14:00 ]
avico pisze:Przyłączam się do Twojego pomysłu.

Nie chcę podpaść Adminowi, ale masz rację.

Istnieje pewne „ale”. Admin jest jeden i on ma władzę
No... nie wiedziałem :smile:
avico pisze:, ale jest tylko jeden i nie tylko to forum ma na głowie. Nie ma moderatorów, którzy pilnowaliby porządku i przenosili np. mylnie wstawione wątki na ich właściwe miejsce, lub sygnalizowali Adminowi o wybrykach, aby podjął stosowną decyzję.
Forum istniej ponad rok i chyba faktycznie czas zastanowić się co i jak zmienić.
Masz rację, że należy rozszerzyć ilość tematów, bo nie zawsze można konkretny wątek przypisać zgodnie z jego myślą przewodnią.

Byłem jednym z wnioskodawców, aby forum powstało i optowałem za tym, aby nie było ono moderowane. Za nielicznymi przypadkami, które były neutralizowane udało się jakość przebrnąć ten rok bezboleśnie. Teraz mamy doświadczenie i nowe pomysły. Może sami zaczniemy proponować jakie zmiany wprowadzić. Jednak przy takim rozszerzeniu objętości forum konieczna byłaby pomoc dla Admina w postaci osób, które opiekowałyby się grupami tematów. Wszystko zależy od samych użytkowników.

Zacznijmy dyskutować i po wyklarowaniu sytuacji Redakcja podejmie decyzję.
Cieszę się że moja "niepodzielność" została zauważona. Co do pomysłu dyskusji - już się na ten temat wypowiedziałem - chcecie czegoś - mówcie o tym (w zasadzie to piszcie). Forum jest po to by pomagać w dyskusji.

Pozdrawiam

Admin

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

uwagi na temat forum

1/Uważam, że Forum przy miesięczniku Pszczelarstwo jest w okresie tworzenia, dlatego ustalenie właściwych jego działów i to w wersji docelowej moim zdaniem powinno być czynnością pilną, bo wyeliminuje późniejsze przenoszenie tematów lub postów przez chcących jego uporządkowania.
Wg mnie „Forum pszczoly.pl” działające też w oparciu o „phpBB” ma lepiej ten problem rozwiązany. Przyjęcie tego jako wzorca, może tylko z pewną zmianą Np. tworząc jeszcze dodatkowo dział „Ogłoszenia” z podziałem na „Zawiadamiam” „Sprzedam” ; „Kupię” ; „Zamienię” nie powinno być żadną ujmą tak dla twórców jak i użytkowników. Ale małe zainteresowanie użytkowników Forum przy miesięczniku Pszczelarstwo - poruszonym tematem /świadczy o tym brak na dzień dzisiejszy propozycji i opinii o które prosimy/ chyba nie spowoduje jego zmian i to mnie martwi.
2/ Pisząc o zauważonych jego błędach napisałem wyraźnie o czym myślę. Nie piszę o błędnym, pomyłkowym zakwalifikowaniu poruszanego tematu do konkretnego działu przez użytkownika. Chodzi o te 6 tematów zaliczonych do „ważnych ogłoszeń” zawierających na dzień dzisiejszy 43 wpisy, które powtarzają się w nie zmienionej treści i to we wszystkich utworzonych działach w tym również w dziale „Ankiety Sądy”. Takie powtarzanie treści 43 wpisów w niezmienionej formie we wszystkich utworzonych działach uważam jeżeli nie za błąd - to za nie celowe.
Może dałoby się to wyeliminować tworząc specjalny dział dla „ważnych ogłoszeń” o czym piszę w poz1/. Co w nich będzie się znajdowało to rzeczywiście będzie zależało od użytkowników i zarządzających tym forum.
Wszystkim użytkownikom, tak zarządzającym jak i tworzącym to FORUM życzę wszystkiego co najlepsze, prosząc jednocześnie użytkowników o wyrażenie swojej opinii na temat organizacji i funkcjonowania tego FORUM.

blazej

Post autor: blazej »

[quote="henrmiko"]Takie powtarzanie treści 43 wpisów w niezmienionej formie we wszystkich utworzonych działach uważam jeżeli nie za błąd - to za nie celowe. [/quote]

To niestety wynika z niefrasobliwości admina, który ustawił możliwość (dla zwykłych użytkowników) wysyłania postów jako ogłoszeń oraz globalnych ogłoszeń. W pierwszym przypadku takie posty będą pojawiać się na wszystkich podstronach danego działu, w drugim na pierwszej stronie każdego działu. Nie jest to więc żaden błąd.

w-wiak

Post autor: w-wiak »

Podzielam zdanie przedmówcy,że "Pszczelarstwo" jest dobrym pismem. Ale nie zgadzam się z wymijajacymi wyjasnieniami Administratora. Moim zdanien swiadcza o ignorowaniu piszacych. Nie moga tu pisac, bo nie mogą się tu połapać. Administrator zachowuje sie jakby niewidzial tego balaganu.
To forum jest żle zazadzane, a wlasciwie nie jest zażądzane w ogóle.

Admin nie kasuje spamu który jest na forum od zeszlego roku.
Admin nie potrafi przeniesc ogloszen do wlasciwych dzialów, wskutek tego przy otwieranu dzialow pojawia sie duzo smieci i nie widać właściwych wątków.
Admin nie uporal sie z usterkami po wlamaniu: np. nie wstawił obrazka z logo "Pszczelarstwa" i wlasciwie nie widac czyje to forum.
Admin wstawia ogłoszenia i obiecuje, ze cos zrobi, i nic nadal sie nie dzieje.
Admin szybko reaguje tylko wtedy gdy pojawiaja sie niemile posty wzgledem Avico, a powinien zrobic tak, by forum bylo bardziej przyjazne dla kazdego i proste w obsludze.

prosze redakcje miesiecznika "Pszczelarstwo" zeby zareagowala
w-wiak

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

uwagi na temat konstrukcji tego forum

1/ Coraz więcej mam wątpliwości, że powstanie nowocześnie funkcjonujące, cieszące się dużą frekwencją pszczelarzy nasze FORUM przy naszym miesięczniku Pszczelarstwo. A wydawało mi się , że to takie proste. Redakcja Miesięcznika Pszczelarstwo dysponuje pewną grupą specjalistów dziennikarzy, ma kontakty z naukowcami tej branży- powinna zaproponować nawiązanie ścisłej współpracy także z P.Z.P. i osobami odpowiedzialnymi za pszczelarstwo w Ministerstwie Rolnictwa a FORUM przy tym miesięczniku mogło by być najszybszym sposobem przekazania pilnych wiadomości między światem naukowym, Zarządem PZP i Min. Rolnictwa, a pszczelarzami prowadzącymi pasieki. Ktoś taką współpracę powinien zaproponować. Miałem taką cichą nadzieję , że to zrobi Zarząd Redakcji ponieważ widzę w tym również zwiększenie rangi naszego miesięcznika. Jaki byłby tego skutek moglibyśmy się przekonać i w przypadku odmowy tej współpracy przez którąś z wymienionych stron - można byłoby podjąć odpowiednie działania. Jak do tej pory nie widzę żadnej reakcji czyli wypowiedzi na ten temat funkcjonowania tego FORUM ze strony Redakcji. Zaangażowanie się redaktorów miesięcznika, jak to czyni „Avico” , przez wpisywanie , czy przedrukowywanie ciekawych tematów mogłoby spowodować , że to Forum stałoby się bardziej interesujące dla pszczelarzy.
2/ Ważną sprawą FORUM jest jego konstrukcja, ustalenie w nim odpowiednich działów występujących w branży pszczelarskiej / swoją opinię podałem w ostatnim wpisie/ a w poszczególnych działach konkretnych tematów. Tak działy jak i tematy przynajmniej te podstawowe wg mnie powinny być określone na samym początku jego istnienia i opracowane przez specjalistę branży pszczelarskiej. Uważam, że Redakcja takich posiada i pomoże Administratorowi w ich utworzeniu. Spowoduje to uporządkowanie wpisów występujących w tym FORUM co ułatwi korzystanie z nich szczególnie początkującym pszczelarzom
W Forum brak jest funkcji „ Profil” chociaż w instrukcji jego funkcjonowania jest o nim mowa myślę, że
Z tym sobie Administrator poradzi już sam.
Dalej zwracam się do czytających to FORUM z prośbą o wypowiedzenie się na ten temat, bo dalej wierzę. że to od naszego zaangażowania i dobrych propozycji będzie zależało dalsze jego funkcjonowanie .

w-wiak

Post autor: w-wiak »

Swieta prawda i cenne uwagi. Moim zdaniem wyjscie jest jedno:
zmienic Administratora !
najlepiej na pszczelarza ktory bedzie potrafil stworzyc nowe i ciekawe dzialy albo rozkreci tematy i poprzenosi posty, ktore zagubieni pszczelarze poumieszczali tam gdzie nietrzeba. Wystarczy żeby redakcja dala ogloszenie i napewno zglosi sie ktos kto by sie lepiej nadawal do tej funkcji
z calym szacunkiem do Redakcji Pszczelarstwa
w-wiak

zenek

Re: uwagi na temat konstrukcji tego forum

Post autor: zenek »

[quote="henrmiko"]1/ Coraz więcej mam wątpliwości, że powstanie nowocześnie funkcjonujące, cieszące się dużą frekwencją pszczelarzy nasze FORUM przy naszym miesięczniku Pszczelarstwo. A wydawało mi się , że to takie proste. Redakcja Miesięcznika Pszczelarstwo dysponuje pewną grupą specjalistów dziennikarzy, ma kontakty z naukowcami tej branży- powinna zaproponować nawiązanie ścisłej współpracy także z P.Z.P. i osobami odpowiedzialnymi za pszczelarstwo w Ministerstwie Rolnictwa a FORUM przy tym miesięczniku mogło by być najszybszym sposobem przekazania pilnych wiadomości między światem naukowym, Zarządem PZP i Min. Rolnictwa, a pszczelarzami prowadzącymi pasieki. Ktoś taką współpracę powinien zaproponować. Miałem taką cichą nadzieję , że to zrobi Zarząd Redakcji ponieważ widzę w tym również zwiększenie rangi naszego miesięcznika. Jaki byłby tego skutek moglibyśmy się przekonać i w przypadku odmowy tej współpracy przez którąś z wymienionych stron - można byłoby podjąć odpowiednie działania. Jak do tej pory nie widzę żadnej reakcji czyli wypowiedzi na ten temat funkcjonowania tego FORUM ze strony Redakcji. Zaangażowanie się redaktorów miesięcznika, jak to czyni „Avico” , przez wpisywanie , czy przedrukowywanie ciekawych tematów mogłoby spowodować , że to Forum stałoby się bardziej interesujące dla pszczelarzy.
2/ Ważną sprawą FORUM jest jego konstrukcja, ustalenie w nim odpowiednich działów występujących w branży pszczelarskiej / swoją opinię podałem w ostatnim wpisie/ a w poszczególnych działach konkretnych tematów. Tak działy jak i tematy przynajmniej te podstawowe wg mnie powinny być określone na samym początku jego istnienia i opracowane przez specjalistę branży pszczelarskiej. Uważam, że Redakcja takich posiada i pomoże Administratorowi w ich utworzeniu. Spowoduje to uporządkowanie wpisów występujących w tym FORUM co ułatwi korzystanie z nich szczególnie początkującym pszczelarzom
W Forum brak jest funkcji „ Profil” chociaż w instrukcji jego funkcjonowania jest o nim mowa myślę, że
Z tym sobie Administrator poradzi już sam.
Dalej zwracam się do czytających to FORUM z prośbą o wypowiedzenie się na ten temat, bo dalej wierzę. że to od naszego zaangażowania i dobrych propozycji będzie zależało dalsze jego funkcjonowanie .[/quote] Kolega pisząc takie rzeczy naraża się z lekka mówiąc-na śmieszność bądź nie wie jaki cyrk dzieje się na szczytach PZP. Ja uważam,że redkacja Pszczelarstwa jest zbyt poważna aby z byle kim sie zadawać-mam tu na myśli PZP.

Apikan
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Apikan »

jaki cyrk dzieje się na szczytach PZP. Ja uważam,że redkacja Pszczelarstwa jest zbyt poważna aby z byle kim sie zadawać-mam tu na myśli PZP.
Zenek ; Jeśli nie z PZP to z kim ma rozmawiać redakcja Pszczelarstwa? Nie zauważasz ,że znakomita większość czytelników miesięcznika to jednak członkowie PZP. Możesz nie lubić , możesz wręcz nienawidzić Sabata . Ale nie możesz obrażac wszystkich szeregowych członków PZP, pozbawiając ich poważnego traktowania przez redakcję Pszczelarstwa. Redakcja jak zauważasz jest w swoim postępowaniu bardzo ostrożna, i za to wielkie jej dzięki. Pszczelarstwo musi zachować swą niezależność w stosunku do sponsorów i nie ulegać wmanewrowywaniu w niekorzystne dla polskiego pszczelarstwa sytuacje. Pozdrawiam.

avico

Dlaczego PZP wywołał wojnę z miesięcznikiem "Pszczelars

Post autor: avico »

Apikan pisze:
jaki cyrk dzieje się na szczytach PZP. Ja uważam,że redkacja Pszczelarstwa jest zbyt poważna aby z byle kim sie zadawać-mam tu na myśli PZP.
Zenek ; Jeśli nie z PZP to z kim ma rozmawiać redakcja Pszczelarstwa? Nie zauważasz ,że znakomita większość czytelników miesięcznika to jednak członkowie PZP. Możesz nie lubić , możesz wręcz nienawidzić Sabata . Ale nie możesz obrażac wszystkich szeregowych członków PZP, pozbawiając ich poważnego traktowania przez redakcję Pszczelarstwa. Redakcja jak zauważasz jest w swoim postępowaniu bardzo ostrożna, i za to wielkie jej dzięki. Pszczelarstwo musi zachować swą niezależność w stosunku do sponsorów i nie ulegać wmanewrowywaniu w niekorzystne dla polskiego pszczelarstwa sytuacje. Pozdrawiam.

Organem PZP jest "Pszczelarz Polski", a nie "Pszczelarstwo" i ze Związkiem łączą ich jedynie pszczelarze i ich owady.

"Pszczelarstwo" jest wydawane przez Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe. Z oczywistych względów nie miesza się w politykę związkową. Jednak ostatnio PZP wszczął frontalny atak na redaktor naczelną i innych piszących zamieszczając w „PP” agresywne wypowiedzi funkcjonariuszy Związku. Pomimo usilnych starań zachowania neutralności „Pszczelarstwo” zostało przyparte do muru i musi się bronić. Przypuszczam, że redakcja „PP” też nie jest zachwycona zamieszczaniem bełkotliwych i napastliwych elaboratów, zamiast redakcyjnych tekstów. To PZP zależy na wywołaniu sztucznego zamieszania by zastępczymi tematami zasłonić istotne zagadnienia. Skoro jednak wywołali wojnę, to mogą ją mieć.
Z tym, że nie będzie to wojna słowna, ale na argumenty i dowody. Ile czasu można znosić wszelkie zaczepki i agresję?

Życie dowiodło, że dobre wychowanie i zachowanie dystansu nie popłaca. Mimo tego „Pszczelarstwo” nadal zachowuje umiar i nie odpowiada na zaczepki. Jednak do czasu.

Mylisz się odnośnie „sponsorów”, bo nikt redakcji nie sponsoruje, a cały zysk jest wypracowywany ze sprzedaży pisma i reklam. Pismo jest kupowane przez 50% polskich pszczelarzy. Jest niezależne, a finanse w odróżnieniu do PZP ma jawne.

(Informuję, że jest to moja prywatna opinia.)

--------
@Avico: chyba nie taki był temat wątku... Proszę założyć nowy wątek do psioczenia na PZP.

Admin

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator

w-wiak pisze:Swieta prawda i cenne uwagi. Moim zdaniem wyjscie jest jedno:
zmienic Administratora !
najlepiej na pszczelarza ktory bedzie potrafil stworzyc nowe i ciekawe dzialy albo rozkreci tematy i poprzenosi posty, ktore zagubieni pszczelarze poumieszczali tam gdzie nietrzeba. Wystarczy żeby redakcja dala ogloszenie i napewno zglosi sie ktos kto by sie lepiej nadawal do tej funkcji
z calym szacunkiem do Redakcji Pszczelarstwa
w-wiak
Chętnie oddam forum w dobe ręce. Nawet mamy kanydata! Jest nim 212.76.33.77 a.k.a. prosie13.aster.pl a.k.a. w-wiak :lol: Gdybym miał takie IP to bym zmienił operatora....

Jak już pisałem w e-mailu do jednego z użytkowników tutaj się wypowiadającego nie ja decyduję o kształcie forum. To raz. Po drugie: załozenie było takie aby w odróżnieniu od innych forów nie ingerować w to co się tutaj wyrabia, bez blokowania, edytowania, usuwania postów, dlatego tez nie było żadnych moderatorów. Jeśli macie jakies uwagi - piszcie do Redakcji, nie do mnie. Jeśli p. Naczelna sobie zażyczy zmiany - to będą. Ja sam nie będę nic zmieniał.

Pozdrawiam

Michał

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Panie Administratorze dziękuje Panu za to dotychczasowe uporządkowanie FORUM i mam nadzieje, że Redakcja też się włączy to tego procesu.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator

henrmiko pisze:Panie Administratorze dziękuje Panu za to dotychczasowe uporządkowanie FORUM i mam nadzieje, że Redakcja też się włączy to tego procesu.
Nie ma za co Panie Henrmiko! Moja rola tutaj miałą być trochę inna, ale przez jakiś czas mogę baczniej poprzyglądać się Waszym poczynaniom. Było by dobrze wybrać moderatora/moderatorów, ale patrząc na kłotnie pomiędzy Wami obawiam się takiego posunięcia. To by się dopiero działo :)

Bez uzgodnienia z Redaktor Naczelną utworzyłem nowy dział - ogłoszenia. Mam nadzieję, że sie to nie odbije na mnie i że będziecie z niego korzystali z głową. Odebrałem Wam również sporo uprawnień, jak ktoś zauważył niefrasobliwie Wam przydzielonych. Mieliście być sami gospodarzami - nie do końca wyszło, ale idziemy dalej.

Wiosna co raz bliżej, może forum ożyje...

Pozdrawiam!

Michał

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

uwagi na temat FORUM

Panie Administratorze - jak widać do tej pory Redakcja poza redaktorem „Avico” mało interesuje się tym FORUM. Zatrudniając redaktorów znających dobrze branże pszczelarską mogłaby pomóc Panu w utworzeniu w nim właściwych działów obejmujących tą całą branże o czym pisałem w swych wcześniejszych propozycjach. Także pszczelarze uczestniczący w dyskusji w temacie „uwagi na temat konstrukcji FORUM”- własnych propozycji nie zgłaszają a wzajemne obrażanie i krytyka niczego dobrego nie wróży. Zauważyłem, że przez kilka dni czynna była funkcja „Profil”, której obecnie znów nie ma co się stało. Życzę Panu i wszystkim uczestnikom tego FORUM wszystkiego co najlepsze.

Zablokowany