miód kremowany

Moderator: krzysglo

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

miód kremowany

Post autor: johny180 »

Szanowni państwo!
Chciałbym poruszyć temat nazwy MIÓD KREMOWANY.Ponieważ uważam,że należałoby doprowadzić do zmiany na MIÓD KREMOWY.chodzi o to że czesto klientom żle sie kojarzy nazwa kremowany,a kremowy nie dość że nie powoduje jakiejś radykalnej zmiany nazwy to jeszcze wskazuje na kremową konsystencje miodu

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Nie rozumiem różnicy między "miód kremowany" a "miód kremowy".
Przybliżysz problem?
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

kremowany mi też się źle kojarzy- z krematorium i trupami :/ , ale to moje zdanie .
Kremowy a almette :D
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

No tak, krematorium to mi do głowy nie przyszło :690:
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Re: miód kremowany

Post autor: coconut »

johny180 pisze:Szanowni państwo!
Chciałbym poruszyć temat nazwy MIÓD KREMOWANY.Ponieważ uważam,że należałoby doprowadzić do zmiany na MIÓD KREMOWY.chodzi o to że czesto klientom żle sie kojarzy nazwa kremowany,a kremowy nie dość że nie powoduje jakiejś radykalnej zmiany nazwy to jeszcze wskazuje na kremową konsystencje miodu
No widzisz: "krematorium" przyszlo Co do glowy, w takim razie jak okreslisz sama czynnosc przygotowania takiego miodu - ciekaw jestem? :698:

Jak nazwac te czynnosc, te operacje???
- zeby 'lepiej' sie kojarzylo?

A tak nawiasem:

- nowe czasy niosa wiele zmian, przykladem chociazby najnowsza aktualizacja odmiany przez przypadki, bo innym tez sie cos "kojarzy", ale ja juz daaawno chodzilem do szkoly:

1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Narzędnik - z kim? z czym?
6. Miejscownik - o kim? o czym?
7. Wołacz - o!
8. Intymnik - kto z kim?
9. Wygryźnik - kto kogo i dlaczego?
10. Łapownik - kto komu ile?
11. Dowalnik - komu? w co? za co ?
12. Dowalnik materialny - komu? w co? za ile?
13. Powodnik - z jakiej racji ja?
14. Dziwnik - hę?
15. Rządownik - gęgę?
16. Złodziejnik - komu? gdzie? ile? za ile?
coconut

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Ze swego doświadczenia wiem, że napis na etykietce "kremowany" wzbudza w ludziach
zaciekawienie. Po wyjaśnieniu zwykle pada jeszcze pytanie: czy tam jest "coś" domieszane.
Niektórzy(szczególnie którzy mnie nie znają), rezygnują z takiego miodu i biorą nie
kremowany. Przestałem używać etykiet z takim napisem. Myślę że w kliencie takie
wątpliwości będzie też wzbudzać napis "kremowy". Wolę używać etykiet bez takiego napisu.
W narożniku umieszczam małą literkę k, dla własnej orientacji, bo są klienci którzy chcą
takiego miodu, dla reszty nie ma to znaczenia.
Pozdrawiam.
rostewit

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

coconut pisze:No widzisz: "krematorium" przyszlo Co do glowy, w takim razie jak okreslisz sama czynnosc przygotowania takiego miodu - ciekaw jestem?

ale w nazwie nie ma potrzeby określania jak sie taki miód robi,a kremowy określa po prostu konsystencje kremu,czyli to co klient dostaje

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: coconut »

johny180 pisze:
coconut pisze:No widzisz: "krematorium" przyszlo Co do glowy, w takim razie jak okreslisz sama czynnosc przygotowania takiego miodu - ciekaw jestem?

ale w nazwie nie ma potrzeby określania jak sie taki miód robi,a kremowy określa po prostu konsystencje kremu,czyli to co klient dostaje
Mimo wszystko odpowiedz na pytanie, bo Tobie sie "kojarzy", innym sie kojarzy, a jak to jest z ta gramatyka i w czym moze ona byc tu pomocna?

Przyznasz chyba, ze wiedza w naszym spoleczenstwie nie jest chyba najlepsza?
Nie bede juz pisac co mi sie "kojarzy" i z czym?
Ze wszystkiego da sie zrobic 'skecz' lub 'kabaret', ale ja to pozostawiam tym, ktorzy z tego chleb jedza - ja wole dobry miod, na "chleb" tez dobry.
coconut

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

coconut chyba sie nie rozumiemy.dla pszczelarza to wszystko jedno słowo kremowany czy kremowy,dla klientów może nie wszystkich ma, tym bardziej, że klient po nazwie spodziewa sie dowiedzieć co ma w słoju, a nie jak to było robione i jeśli nazwiesz taki miód-DOBRY MIÓD NA CHLEB to też lepiej bedzie to widziane niż kremowany
pozdrawiam johny180

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

A z czym się wam kojarzy Kremówka pewnie z piecem
Miód po procesie - bo tak to się nazywa proces obróbczy lub konfekcjonowaniu
nabiera postaci kremowej czyli jest kremowamy, ucierany inaczej można ująć jest miękki jak masło jest puszysty jak bita śmietana
Ale nigdy tych nazw nie można użyć
Jedynie Miód o Konsystencji Kremu inaczej Miód Kremowy
Nikomu poważnemu nawet przez myśl nie przejdzie że proces ten ma coś wspólnego z Kremacją bo to jest Inne słowo o innym znaczeniu

bogor
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: bogor »

Witam.Ogólnie całe te "ciekawe" dywagacje na temat czy miód kremowy czy kremowany
skwitował bym pewnym powiedzeniem :" głupi się nie pozna a mądry powie,że tak musi być". I jeszcze jedno kol.Johny180m , spalanie zwłok to kremacja a nie kremowanie,choć kto zabroni natłuścić nieboszczyka np.kremem NIVEA.POZDRAWIAM .

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

zgadza sie że kremacja-ja tylko poruszyłem temat z jakim wyszli klienci ktorzy mieli takie skojarzenia i niezależnie jakie mamy na ten temat zdanie, trzeba brać pod uwage to co myśli potencjalny klient ponieważ to on decyduje czy kupi dany produkt czy nie

ODPOWIEDZ