Apel o usunięcie avico z forum

Moderator: krzysglo

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Apel o usunięcie avico z forum

Post autor: Szlachciura »

Zawsze będę tępił prymitywne i wulgarne zachowania .
Avico przechodzi samego siebie w próbach poniżania i obrażania Pana Winiarskiego (i nie tylko).
Choć doskonale wie że jest to mężczyzna (Pan Winiarski podpisuje posty) używa z premedytacją rodzaju żeńskiego i męskiego w swoich wulgarnych i prymitywnych atakach na tego zasłużonego pszczelarza.
Usiłuje w najobrzydliwszy ze sposobów ośmieszyć i poniżyć Pana Winiarskiego
W ten sposób wywołuje agresję i niechęć pszczelarzy do pisania na tym forum z powodu obaw o nieuzasadnione i wulgarne ataki ze strony avico

Oto cytaty:

"poroniony pomysł"
"przykry swąd"
"po co ten bełkot"
"....czwartego wieku dla zdemenciałych pszczelarzy."
"Chyba jakieś mocne zioło pani Pasieczna zażywa, skoro takie androny wypisuje."
"mamy tam wszystko od grafomańskiej poezji zaczynając"
"Człowiek, który puszy się drugim stopniem naukowym i popełnieniem kilku publikacji"
"Według pomysłu pani Pasiecznej można co najwyżej na swojej działce latrynę utworzyć."

to cytaty " z avico" tylko z jednego postu.
Takich i podobnych mogę przytoczyć setki...
Kompleksy z powodu wykształcenia i niezrozumiałych fobii tego człowieka dyskwalifikują go jako uczestnika dyskusji na forum miesięcznika Pszczelarstwo.
Mieni się On być dziennikarzem Pszczelarstwa co bezpośrednio uderza w dobre imię tego miesięcznika.

W trosce o to właśnie dobre imię wnioskuję o usunięcie tego człowieka z forum.

Co do współpracy jego z miesięcznikiem to już sprawa właścicieli i wydawcy Pszczelarstwa ale chciałbym podkreślić że Jego obecność wśród piszących zniechęca czytelników do zakupu czasopisma.

Oto jeden z kilkudziesięciu postów tego użytkownika w którym potwierdza zasadność mojego wniosku:

avico
Senior Stukacz

Wysłany: Dzisiaj 10:48
Słomiany ogień i poronione pomysły na miarę Himalajów.

Proponuję znacznie prostszy zabieg, a mianowicie przywrócenie izby pamięci w Łowkowicach, gdzie swoje ostatnie lata spędził Johann Dzierzon i jeszcze trochę czasu pomieszkał po dniach pszczelarza z 2006 r., kiedy do kolejnej rocznicy stal się zbędny i uciążliwy.

Obecnie został eksmitowany (oficjalnie) z braku środków na utrzymanie kilku (nieogrzewanych) pomieszczeń.

Ochy i achy, kim był, w jakim mówił języku, wybitny pszczelarz, naukowiec światowej sławy, zrobić szkołę i KONIECZNIE europejską, bo u nas wszelkie "eco i euro" są niezwykle modne.

Piękne plany i pomysły.
Dodałbym do nich jeszcze w roli rektora panią Pasieczną. Jeżeli nie rektora, to pomysłodawcę i koniecznie o tym wyryć w kamieniu! - Głęboko.

Zejdźmy na ziemię, odczekajmy chwile ze słomianym ogniem, bo za moment zgaśnie zostawiając przykry swąd.

Po cen cały bełkot. Nie tylko izby pamięci w Łowkowicach nie potrafimy utrzymać, że o Domu Pszczelarza nie wspomnę.
Przyrost naturalny ujemny, młodzi wieją na zachód, uczą się tych zawodów, które dadzą im chleb i nawet z półwieczną tradycją Pszczela Wola w tradycyjnie rolniczym terenie ma problem z naborem uczniów. Pewnie pani Pasieczna myśli o uniwersytecie czwartego wieku dla zdemenciałych pszczelarzy.

Chyba jakieś mocne zioło pani Pasieczna zażywa, skoro takie androny wypisuje.

O jakie zapisy ustawy miałaby ta europejska szkoła powstać?
Kto byłby organem założycielskim?
Jaki miała by statut i program nauczania?
Jakie prognozy naboru kandydatów i z jakim dyplomem kończyliby ja uczniowie?
Czy byłaby to szkoła zawodowa, a może technikum, ale znając megalomańskie zapędy musiałaby to być szkoła o randze szkoły wyższej.
Kto by szkołę finansował?
Czy uczniowie płaciliby za naukę? - Jeżeli nie, to kto by za nich płacił?
Siedziba szkoły: Na jakich zasadach, prawo własności, czy najem? Skąd na to środki. Kadra pedagogiczna i personel pomocniczy. Program nauczania.

Błagam o trochę wysiłku umysłowego. To nie boli. Nawet zapyziałe domowe przedszkole trudno zorganizować, a pani Pasiecznej marzy się szkoła.

Według pomysłu pani Pasiecznej można co najwyżej na swojej działce latrynę utworzyć.

Kto chce, niech sam się przekona, że pani Pasieczna napisała 47 postów i tak naprawdę mamy tam wszystko od grafomańskiej poezji zaczynając, a teraz na edukacji kończąc.
Forum jest pszczelarskie, a treści prawdziwie pszczelarskich i na fachowe tematy pszczelarskie u pani Pasiecznej brak.
Pisanie na forum nie jest obowiązkiem, ale przywilejem. Jeżeli panią Pasieczna interesują zagadnienia edukacji, to niech odnajdzie stosowne forum. Cały czas podbija piłeczkę, aby raz na jakiś czas zaistnieć odgrzewając przebrzmiałe tematy. Mamy 11 działów i niemal zero merytorycznych wypowiedzi.
Człowiek, który puszy się drugim stopniem naukowym i popełnieniem kilku publikacji mógłby pomóc pszczelarzom w trudnych tematach związanych z przepisami, czy ich interpretacją.

Marzy się pani Pasiecznej szkoła, a nie potrafiła zorganizować forumowego kursu marketingu poprawiającego sprzedaż miodu z własnej pasieki.

Zamiast tego "skromnie" reklamuje swoją książkę.

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

ja proponuje jeszcze usunąć autora wątku bo wcale nie lepszy niz ten przez niego pozywany.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Kikss
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Kikss »

Ja nie zgadzam sie ze szlachciura i nie widze nic niestosownego w zachowaniu Avico. Tez bym sie zwracał pani pasieczna na taki nick. Więcej luzu i meskiego testosteronu.

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: coconut »

Bez avico forum byloby nuuudne.
Avico ma dobre matki i zna sie na pszczelarstwie, jest dobrym fachowcem w tej dziedzinie, ma obszerna wiedze profesjonalna i nie tylko, ale ...
co ma robic i jak pisac, jesli cokolwiek dziabnie w klawiature, to juz go dopadaja.
Wszyscy powinni wziac sobie na wsztrzymanie, bo dzisiaj wszyscy i wszedzie sie kloca i nie tylko "chlop zywemu nie przepusci", ale nikt nikomu.
Zamiast sie okladac, zapomnijcie na moment taki sposob produkowania sie, a bedzie nie tylko co i o czym czytac, ale wiecej osob odwazy sie zabrac glos w niejednej dyskusji, a tak - w jaki sposob sie 'wcisnac' w jakikolwiek temat, skoro jeden drugiemu drwa na lbie rabie?
A sam "wnioskodawca" moglby cos o sobie napisac?
Czasem warto spojrzec wstecz za siebie, a bedzie ciszej i skromniej - i nikogo nie bedzie trzeba usuwac, bo kazdy bedzie mogl wniesc cos wartosciowego.
I to tyle - az tyle, bo i po co wiecej
coconut

daro

APEL

Post autor: daro »

A może kupić sobie adrenalinę i jak chcemy podnieść sobie poziom,zrobić sobie dziab! A nie robić pieniactwa.Nie zgadzam się z częścią poglądów Avico ale to nie powód do usuwania z forum,najwyżej do polemiki z nim.Brak przez kogoś kultury osobistej świadczy tylko i wyłącznie o tej osobie, a jej brak wytykać na gorąco.Paskudny charakter nie jest powodem do blokowania czyjejś wolności słowa.A za swoje słowa odpowiadamy wszyscy osobiście.

pasieczna
Stukacz
Stukacz

Post autor: pasieczna »

Dzień dobry Państwu,

Szanowny Panie Szlachciura!
Proszę o wycofanie Pańskiego apelu o usunięcie z tego forum człowieka, który podpisuje się nickiem "avico". Oczywiście, zgadzam się z Pańskimi opiniami na jego temat, ale nie o to tu chodzi. Po pierwsze, sam potrafię dać odpór temu człowiekowi, w taki sposób, który jest przyjęty we wszystkich cywilizowanych narodach, a po drugie dlatego, że mamy znakomitego Administratora, którego stać na obiektywną (?) ocenę sytuacji.

Jako osoba bezpośrednio zainteresowana tą sprawą, uważam, że mam prawo do Pana moją prośbę wystosować. Jest jeszcze jedna sprawa - moim zamiarem nigdy nie było ograniczanie wolności słowa na jakimkolwiek forum. Po pierwsze dlatego, poważyłem się na czynne uczestniczenie w tym forum (pomimo danego wcześniej słowa, że nigdy nań nie wrócę!), ponieważ uważam sprawę stworzenia i rozwoju EUROPEJSKIEJ, DZIERŻONOWSKIEJ SZKOŁY PRZYRODNICZEJ, za niezmiernie ważną sprawę dla wszystkich pszczelarzy - a tu nie pozwala się nawet opisać WSTĘPNYCH ZAŁOŻEŃ! (czyt. post Administratora). Dodam tylko to, że ta sprawa będzie opisywana przeze mnie we wszystkich dostępnym mi środkach komunikacji werbalnej (forach internetowych, czasopismach pszczelarskich i nie tylko oraz na konferencjach naukowych).

Po drugie dlatego, że każde forum (nawet prywatne, a to nie jest prywatną własnością avico), każdy blog, który pozwala czytelnikom na wypowiadanie się automatycznie staje się przestrzenią publiczną, na której każdy może wypowiadać swoje myśli. Właściciel takiej przestrzeni publicznej może co najwyżej taką przestrzeń (do której posiada prawo własności) zamknąć. Podam przykład. Właściciel sklepu, ustawiając przed SWOIM SKLEPEM, SWOJĄ tablicę ogłoszeniową i na SWOIM GRUNCIE, uruchamia kawałeczek przestrzeni publicznej, na której nie może zabronić wystawiania innym swoich ogłoszeń (chyba, że są zbyt wielkie i przesłaniają jego własne), ale co więcej, ODPOWIADA za to aby na tej tablicy nie było ogłoszeń niezgodnych z prawem, np. nawoływań do aktów przemocy, lub powoływania się na "dzieło niemieckiego, przedwojennego polityka" dodajmy, że z charakterystycznymi wąsikami. Natomiast, w każdej chwili może tą przestrzeń publiczną zlikwidować - ponieważ fizycznie jest jego własnością - i spalić tę tablicę, lub wyrzucić na śmietnik. Ale dopóki mają dostęp do niej wszyscy, dopóty właścicielowi nie wolno ograniczać innym prawa z korzystania z niej.

Reasumując Panie Szlachciura, rozumiem Pańskie intencje i bardzo dziękuję za nie, lecz proszę jeszcze raz, aby Pan wycofał swój apel. Powtarzam, proszę jako bezpośrednio zainteresowany, lecz również proszę rozważyć powyższy argument dotyczący przestrzeni publicznej.

Pozdrawiam

Maciej Winiarski

P.S.
Ponieważ dla p. Michała-Administratora tego forum opisywany pomysł mojego, nieżyjącego Przyjaciela jest tylko "biciem piany", uprzejmie informuję zainteresowanych Czytelników sprawą możliwości realizacji koncepcji europejskiej, dzierżonowskiej szkoły przyrodniczej, że będzie opisana na Forum Karpackiego Związku Pszczelarzy.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Szanowny Panie Pasieczna...nie ma sprawy..wycofuję ten apel ,
Sądzę że sprawa jest bezprzedmiotowa (dosłownie)
pozostaje obserwować to zdziczenie obyczajów i elementarny brak kultury osobistej ..jako zjawisko socjologiczne...
Prośbę spełniam tym bardziej chętnie że na Pana poradach pszczelarskich w Pszczelarstwie mój syn bazował jako podstawie do dyskusji ze mną..
Pańskie porady w miesięczniku jednoznacznie członkowie mojego koła pszczelarskiego uznali za najlepsze w ostatnich dwóch dekadach....
Być może ten fakt jest również powodem frustracji dla niektórych...? :688: ..o wykształceniu nie wspomnę... :690:
z wyrazami szacunku...

daro

Bicie Piany

Post autor: daro »

Nie wiem dlaczego takie zdziwienie Pana(i) pasiecznej ? Skoro ktoś przyjmuje taki Nic to jak kogoś nazywać jak w zgodzie z poprawną polszczyzną? Nie obchodzą mnie niczyje preferencje seksualne czy kłopoty z identyfikacją swojej płci. A hasło budowy szkoły to przypomina mi się skecz kabaretowy Smolenia i Laskowika z maluchem jak Laskowik rzucał hasło Smoleniowi -Do Pracy! Jak to powiedzieć hasła piękne tylko robić nie ma komu.No i za co.No potem zdziwienie że ktoś nazywa to biciem piany.Proszę przedstawić na forum konkrety jak to ma wyglądać a nie piękne hasła.Jak to ma być finansowane,status,program naukowy(w zarysach) KONKRETY.
W ZSRR (a był taki twór) na zebraniu partyjnym porządek obrad:
1. budowa sracza
2. budowa komunizmu
Wstaje przewodniczący i mówi z powodu braku desek na sracz przechodzimy od razu do punktu 2.

pasieczna
Stukacz
Stukacz

Post autor: pasieczna »

Dzień dobry Państwu,

"Pańskie porady w miesięczniku jednoznacznie członkowie mojego koła pszczelarskiego uznali za najlepsze w ostatnich dwóch dekadach...."

Nie wiedziałem, że niektóre koła pszczelarskie w Polsce prowadzą takie rankingi. Skopiowane oświadczenie Pana o nicku Szlachciura jest bardzo miłe dla mnie! A przecież mija już 12 lat od publikacji tych porad w miesięczniku "Pszczelarstwo" i bardzo wiele rzeczy dzisiaj opisałbym inaczej, ponieważ tak duże zmiany zaszły w pszczelarstwie światowym i polskim. Wspomnę tylko na narastający problem efektywnej walki z warrozą i na pojawienie się na rynku pszczelarskim przemysłowych syropów dla pszczół, które radykalnie zmieniają podejście do zimowego zakarmiania pszczół.

Kiedyś pytano mnie o przyczynę niezwykłego wprost powodzenia moich artykułów, książek i wykładów wśród pszczelarzy. W pierwszej chwili nie umiałem odpowiedzieć na to pytanie. Ale po głębokim zastanowieniu się odpowiedź jest niezmiernie prosta. W OPARCIU O RZETELNĄ WIEDZĘ TEORETYCZNĄ, MOJE ZALECENIA I PORADY ZAWSZE WYNIKAJĄ Z PRZEĆWICZENIA WE WŁASNYM GOSPODARSTWIE PASIECZNYM KAŻDEJ PORADY, KAŻDEGO OPISYWANEGO PROBLEMU. WAŻĘ SIĘ NA ICH OPISYWANIE DOPIERO PO WIELOKROTNYM PRZEĆWICZENIU!!! Odpowiedzią tą obejmuję zarówno poradniki ekonomiczne, jak i z zakresu biologii pszczół. Takie podejście do opisywanych tematów, ogromna większość pszczelarzy w Polsce bardzo sobie ceni.

A ja Panu bardzo dziękuję, bo czegoś absolutnie nowego dowiedziałem się o sobie. Sam "do końca świata i jeden dzień dłużej", na to bym nie wpadł.

Z pszczelarskimi pozdrowieniami

Maciej Winiarski

pszczelarz561
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: pszczelarz561 »

Dziekuje za zgode wsrod braci pszczelarskiej .Avico duzo wniósł na forum a kazdy z nas ludzi inaczej reaguje i jak napisal ks. Twardowski "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" przebaczajmy sobie nawzajem akorzyści z przebaczenia będą bardzo duże . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

Post autor: Cordovan »

Koledzy jak avico przestał by tu pisać to można by całkiem zamknąć to forum. To że napisze czasami komuś ostrzej to i się nie ma co dziwić bo niejednokrotnie jak się czyta "mądrości" pseudo pszczelarzy to zastanawiam się co tacy ludzie sobą reprezentują - nic innego jak tylko zakompleksionych i zadufanych w swoich umiejętnościach powiedzmy że pszczelarzy którzy psują młodszemu pokoleniu w głowach, temu pokoleniu młodych pszczelarzy, którzy potrzebują nauki a nie banialuków, bo z takich później jak naczytają się pierdoł co za pszczelarze będą. :694:

Cezar
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Cezar »

Tz już Cordowan pokazałaeś na co Cię stać wcześniej na tym forum , wiec nie dziwi mnie to ,że ci imponuje Avico . Ile lat pszczelarzysz jak można wiedzieć ,że wiesz że Avico nie pisze "mądrości "i nie psuje w głowach młodemu pokoleniu ??
Nie podważam Twojej wiedzy tak pytam z ciekawości??

avico

Post autor: avico »

Cezar pisze:Tz już Cordowan pokazałaeś na co Cię stać wcześniej na tym forum , wiec nie dziwi mnie to ,że ci imponuje Avico . Ile lat pszczelarzysz jak można wiedzieć ,że wiesz że Avico nie pisze "mądrości "i nie psuje w głowach młodemu pokoleniu ??
Dla moje ciekawości odpowiedz, czy cierpisz tylko na paranoję, czy na zespół paranoidalnomanialany?

Może zaprezentujesz swoje merytoryczne fachowe wypowiedzi.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

avico pisze:
Cezar pisze:Tz już Cordowan pokazałaeś na co Cię stać wcześniej na tym forum , wiec nie dziwi mnie to ,że ci imponuje Avico . Ile lat pszczelarzysz jak można wiedzieć ,że wiesz że Avico nie pisze "mądrości "i nie psuje w głowach młodemu pokoleniu ??
Dla moje ciekawości odpowiedz, czy cierpisz tylko na paranoję, czy na zespół paranoidalny?

Może zaprezentujesz swoje merytoryczne fachowe wypowiedzi.

Jestem wielkim fanem merytorycznych i pełnych taktu wypowiedzi avico.
To przykład dla wielu pokoleń młodych pszczelarzy.... :688: :689: .
i teraz już pewnie nic się nie da zrobić bo obiecałem coś Panu Winiarskiemu a u mnie słowo droższe pieniędzy... :

ps; a najciekawsze jest to że ten popis "avicotury" ma miejsce na łamach szacownego pisma Pszczelarstwo...czyżby to był ten nowy trend...?

Cezar
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Cezar »

avico pisze:Dla moje ciekawości odpowiedz, czy cierpisz tylko na paranoję, czy na zespół paranoidalnomanialany?
Uważam że jest to zespół paranoidalny , dlatego że jeszcze nikt tego nie widzi a mnie się już wydaje ,że wszyscy widzą jak się spotykamy i te pieszczoty na które sobie zasłuzyłes . Chyba jednak to jest zaspół a co ty o tym śmieciu avico myślisz??

Zablokowany