Witam i proszę o radę (pszczoły w domu)

Moderator: krzysglo

lupus
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Witam i proszę o radę (pszczoły w domu)

Post autor: lupus »

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie,

Zarejestrowałem sie na forum aby uzyskać poradę, a być może i założyć malutką pasiekę.
Mam problem.
W domu pod Kaliszem, który użytkowany jest od czerwca do września zalęgły się w pokoju pod sufitem pszczoły. Okoliczni doradcy (niepszczelarze) od razu chcą abym zadzwonił po straż i pszczoły otruł. Ale z żoną nie chcemy tak zrobić! Makabra! Tak pożyteczne stworzenia, po prostu zabić!
Dlatego zwracam się z pytaniem:
- czy można taki rój przenieść do ula (gdzie go kupić i jaki i ile to kosztuje około?)
- czy jeśli można przenieść do ula - to czy potem można mieć z takiego jednego ula miód dla dziecka?
Dom jest pod Kaliszem więc może ktoś z forumowiczów mieszka w pobliżu aby nawiązać kontakt.

Będę wdzięczny za każdą poradę!

Pozdrawiam.

birkut

Post autor: birkut »

napewno okoliczni pszczelarze ci pomoga ew dowiedz sie o koło pszczelarzy najbiższe i tam ich poproś ul tez ci pomoga wykombinować

lupus
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: lupus »

Dziękuję za radę.
Chyba kiedyś widziałem szyld koła pszczelarzy w Koźminku, tam spróbuje.
Pozdrawiam.

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

lupus, po co zakładałes dwa takie same tematy. Najpierw w gospodarce pasiecznej a następny tutaj ???
Śmiecisz tylko, a kto miał Ci odpowiedzieć to Ci odpowiedział pozatym jak widać ten wcześniejszy jest bardziej rozwinięty....

Pozdrawiam
Konrad
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Czytałem te twoje 2 tematy o rzekomych twoich pszczołach. Idz do tego pokuju i przyjzyji sie dokładnie. Pszczoła jest bardziej czarna a osa jest żółta. Osy robią gniazdą przypominające papier siwy A jak to są pszczoły to maja parę plastrów pionowych a osy mają jak rozerwiesz tą osłone papierową plastry poziome. Tylko uwarzaj bo osy jak im przeszkadzasz to moga pożądlić. Wes kapelusz i firanka okryj czczelnie twarz i rekawice izobaczysz co to jest. Bo jak przyjdzie pszczelarz i okaże się ze to osy to mozesz byc ochrzanionym. Pozdrawiam miły_marian

Zablokowany