Czy będzie na tym forum cenzura?

Moderator: krzysglo

avico

Czy będzie na tym forum cenzura?

Post autor: avico »

Czy redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" zagwarantuje, że na tym forum nie będzie cenzury ani ingerencji w pisane posty? Czy na forum będa moderatorzy, jeżeli tak, to jaka będzie ich rola? Zadaje to pytanie, bo wiele for pada przez głupotę lub nadgorliwość moderatorów. [shadow=orange][/shadow][glow=yellow][/glow]

porter345
Obserwator
Obserwator

Post autor: porter345 »

I ja mam pytanko w jaki sposób chcecie przyciągnąć więcej użytkowników, bo jak na razie to tu panuje zastój :)

Awatar użytkownika
Druid
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Druid »

porter345 pisze:I ja mam pytanko w jaki sposób chcecie przyciągnąć więcej użytkowników, bo jak na razie to tu panuje zastój :)

Ta samo, jak na początku było na Zagajniku. Brakiem nawiedzonych moderatorów, cenzorów, wolnością wypowiedzi, udziałem świata nauki w dyskusjach i własnym klimatem jaki wytworzą forumowicze. Na około 60 tysięcy zarejstrowanych pszczelarzy i łączną liczbę około 100 000 pszczelarzy wogóle długo jeszcze żadne forum nie będzie konkurencją i zagrożeniem dla siebie. Redakcja ma wiele pomysłów jak uatrakcyjnić Nasze forum.
Początki sa zawsze trudne. Również nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedni i ci sami ludzie bywali w różnych miejscach. Przecież jest wolność. Skoro i Ty sie tu znalazłeś, to stanowi dla mnie dowód, że jakimś sposobem zostałeś "przyciągnięty", inaczej by Ciebie tu nie było. Może zdradzisz nam co Toba kierowało, że tu wszedłeś, to powtórzymy ten sam manewr, aby przyszli i inni.

porter345
Obserwator
Obserwator

Witam ponownie.

Na wstępie dziękuję ci za odpowiedź Druid.
Moje pytanko było na serio, poprostu ciekawiło mnie czy redakcja ma ciekawe pomysły które pomogłyby w rozkręceniu dyskusji na różne tematy.Twoja odpowiedź była troszkę wymijająca, ale to nie ważne.
Wydaje mi się że odebrałeś moje pytanko jako wyśmiewanie tego forum - ale to nie było moją intencją. Zgodzę się z tobą że to forum nie będzie żadną konkurencją dla innych ( uważam, że forum pszczelarskich może być tyle ile powstanie, a ostatecznie to właśnie forumowicze w ostatecznym rozrachunku wytworzą klimat i rangę).Mnie po prostu ciekawiło jak chcecie przyciągnąć tych forumowiczów.
Idąc dalej odpowiem ci jak zostałem "przyciągnięty" (jak to nazwałeś) na to forum. Poprostu dużo szukam w internecie wszelkich informacji na różne tematy. Stronę Pszczelarstwa znalazłem jakieś1,5 - 2 lata temu (dokładnie nie pamiętam)ale do niedawna była mało interesująca. Poprostu nie było prawie wcale aktualizacji informacji na niej. Od niedawna także powstało tu forum, które widziałem zapewne w kilka dni po jego powstaniu ale nie było na nim żadnych postów. A bez postów forum jest widmem. Ale na szczęście od kilku dni się to zmienia, i oby było jak najwięcej postów i forumowiczów. Ja swój pierwszy post umieściłem jak zobaczyłem, że komuś wreście zależy na rozkręceniu tego forum. Mam tu na myśli avico, który zaczą powiadamiać wszystkich na innym forum(zagajnik), że tu także jest forum.
I niech tak czyni dalej jak chce, dla mnie to nie stanowi problemu nawet jest wskazane, bo nie wszyscy chcą szukać jak ja.:). Myślę także, że nic nie stoi na przeszkodzie aby ludzie którzy się interesują pszczelarstwem, byli obecni na tym forum albo na innym, Można być na oby, albo na jednym wybór należy do każdego człowieka z osobna. No dobra chyba starczy bo zanudzę czytających tego posta:).

A jeszcze jedno redakcja pszczelarstwa mogłaby wreście pośpieszyć się z uruchomieniem archiwum, myślę tu o starszych numerach pszczelarstwa, bo to mogłoby pomóc w powstawaniu nowych tematów na forum w których byłaby dyskusja dotycząca problemów poruszanych w archiwalnych tematach, które były poruszane na łamach miesięcznika pszczelarstwo.

To by było wszystko.
Pozdrawiam porter.

Redakcja
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" odpowiada:

Post autor: Redakcja »

Pytanie:

Czy redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" zagwarantuje, że na tym forum nie będzie cenzury ani ingerencji w pisane posty?

Odpowiedź:

Forum jest wolną trybuną daną pszczelarzom, z którymi nasza redakcja zawsze utrzymuje kontakty od ponad pół wieku i każdy ma równe prawo głosu. Nie zawsze ze wszystkimi musimy się zgadzać, ale nie można nikomu prawa do głosu odbierać.
Dlatego cenzura nie jest przewidziana.
Są jednak ustawowo określone sytuacje, w których dysponent mediów musi odmówić udzielenia głosu. Jeżeli natomiast pisane posty zmieszczą się w szeroko pojętych ramach dobrego obyczaju i ogólnie akceptowalnych norm, to brak jest podstaw do ingerencji. Kiedy ktoś rażąco wykroczy przeciw takim normom, to administrator w formie maila poprosi go o
zastanowienie się, czy nie byłoby wskazane, aby autor sam dokonał korekty swojej
wypowiedzi, ale bez zmuszania go do tego.
Zamiast nożyczek cenzora sami zarejestrowani (bo niezarejestrowani nie są znani nikomu)
użytkownicy forum w czasie określonym regulaminem (kilka razy w roku), w anonimowej
ankiecie oddadzą głosy na te osoby, które według nich zasługują na uznanie za całokształt
forumowej działalności i zdobywcy największej liczby punktów otrzymają książki o tematyce
pszczelarskiej. Cała procedura będzie jawna.

Pytanie:

Czy na forum będą moderatorzy, jeżeli tak, to jaka będzie ich rola?

Odpowiedź:

Tak, będą. Ich zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad prawidłowością funkcjonowania forum oraz uzasadniona ingerencja w przypadku, kiedy np. na forum wejdzie ktoś, kto w swoim poście zamieści wyłącznie wulgaryzmy i obraźliwe słowa. Ot, tak dla wygłupu, czy dla draki.

Zadaję to pytanie, bo wiele for pada przez głupotę lub nadgorliwość moderatorów.

Redakcja nie jest zainteresowana ograniczaniem wolności wypowiedzi. Forum zostało
umieszczone na płatnym serwerze, pracuje dzięki temu szybko i sprawnie. Jest też opcja
chatu (czatu). Oczywiście, że nikt nie sprawia prezentów. Redakcja dzięki istnieniu forum
zyska lepsze możliwości poznania tematów interesujących pszczelarzy i może je uwzględniać na łamach "Pszczelarstwa". Chociaż uczestnicy forum nie będą autorami tekstów, to w jakimś zakresie staną się ich inspiratorami. Redakcji nie zależy na ekspansji na wydawniczym rynku, bo i tak jest potentatem pszczelarskiej prasy (największy sprzedawany nakład). Zależy jednak nam na tym, aby nie wyobcować się ze środowiska, dla którego pełnimy służebną rolę, wyznając zasadę, że to "tabakiera jest dla nosa, a nie odwrotnie". Pszczelarze mający komputery są najbardziej światłą grupą środowiska i są lokomotywą wprowadzanego postępu i wiedzy. Dlatego z okazji powstania forum w 2005r. postanowiono ufundować nagrody dla aktywnych uczestników forum w postaci rocznej prenumeraty "Pszczelarstwa". Z pszczelarskim pozdrowienie - redakcja miesięcznika „Pszczelarstwo”.

Awatar użytkownika
Druid
Nieśmiały
Nieśmiały

porter345 pisze:Witam ponownie.

Na wstępie dziękuję ci za odpowiedź Druid.
Moje pytanko było na serio, poprostu ciekawiło mnie czy redakcja ma ciekawe pomysły które pomogłyby w rozkręceniu dyskusji na różne tematy.Twoja odpowiedź była troszkę wymijająca, ale to nie ważne.

Nasze forum dopiero raczkuje jak niemowle, jak ktoś napisał na innym forum o nas. Pomysły są, tylko ich realizacja będzie mozliwa wtedy, kiedy forum nieco okrzepnie i zyska stałych użytkowników, bo pisanie "sobie a muzom" niczego nie wniesie. Część pomysłów napewno podadzą sami forumowicze.

Wydaje mi się że odebrałeś moje pytanko jako wyśmiewanie tego forum - ale to nie było moją intencją. Zgodzę się z tobą że to forum nie będzie żadną konkurencją dla innych ( uważam, że forum pszczelarskich może być tyle ile powstanie, a ostatecznie to właśnie forumowicze w ostatecznym rozrachunku wytworzą klimat i rangę).Mnie po prostu ciekawiło jak chcecie przyciągnąć tych forumowiczów.

Przyznaje, że tak odebrałem po licznych atakach na mnie, kiedy usiłowałem nowym forum zainteresować pszczelarzy będących na innych forach. Wybacz, że moja reakcja była taka, bo widziałem kopniaki zadawana tym, którzy chcieli powiedzieć: "Pszczelarze" wejdźcie do nas. U nas tez można sie czegoś dowiedzieć.

Idąc dalej odpowiem ci jak zostałem "przyciągnięty" (jak to nazwałeś) na to forum. Poprostu dużo szukam w internecie wszelkich informacji na różne tematy. Stronę Pszczelarstwa znalazłem jakieś1,5 - 2 lata temu (dokładnie nie pamiętam)ale do niedawna była mało interesująca. Poprostu nie było prawie wcale aktualizacji informacji na niej. Od niedawna także powstało tu forum, które widziałem zapewne w kilka dni po jego powstaniu ale nie było na nim żadnych postów. A bez postów forum jest widmem. Ale na szczęście od kilku dni się to zmienia, i oby było jak najwięcej postów i forumowiczów. Ja swój pierwszy post umieściłem jak zobaczyłem, że komuś wreście zależy na rozkręceniu tego forum. Mam tu na myśli avico, który zaczą powiadamiać wszystkich na innym forum(zagajnik), że tu także jest forum.

Forum "Pszczelarstwa" postawiło sobie inne nieco cele niż pozostałe fora i nie może stanowić dla nikogo zagrożenia. Ono może byc znakomitym uzupełnieniem.

I niech tak czyni dalej jak chce, dla mnie to nie stanowi problemu nawet jest wskazane, bo nie wszyscy chcą szukać jak ja.:). Myślę także, że nic nie stoi na przeszkodzie aby ludzie którzy się interesują pszczelarstwem, byli obecni na tym forum albo na innym, Można być na oby, albo na jednym wybór należy do każdego człowieka z osobna. No dobra chyba starczy bo zanudzę czytających tego posta:).

Wcale nie nudzisz, bo dzięki rzeczowym postom, nawet tym krytycznym można się tylko doskonalić.

A jeszcze jedno redakcja pszczelarstwa mogłaby wreście pośpieszyć się z uruchomieniem archiwum, myślę tu o starszych numerach pszczelarstwa, bo to mogłoby pomóc w powstawaniu nowych tematów na forum w których byłaby dyskusja dotycząca problemów poruszanych w archiwalnych tematach, które były poruszane na łamach miesięcznika pszczelarstwo.

Też tak uważam, ale są (jak na razie) trudności obiektywne. Wpierw należy obecne forum doprowadzić do perfekcji, aby funkcjonowało bez zarzutu, a później zająć sie innymi zgadnieniami. Problem w tym, że wszystko wykonuje jeden człowiek. Co z tego, że zdolny i pracowity, skoro doba ma jedynie 24 godziny. Bądźmy jednak dobrej myśli.

To by było wszystko.
Pozdrawiam porter.

Pozdrawiam
Druid

P.S. Dzieki Twojemu postowi wstąpiła we mnie nadzieja, że to co robimy ma jakiś sens.

Jacek_Krak
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Jacek_Krak »

Witam

Brawo,brawo, brawo. Nic dodać nic ująć.

Jakże to mądre gdy mamy zrównoważone podejście do "cenzury".

Pierwszy punkt od Smoka dla forum pszczelarstwa.

Pozdrowienia z Krakowa.

Jacek

Awatar użytkownika
Druid
Nieśmiały
Nieśmiały

Jacek_Krak pisze:Witam

Brawo,brawo, brawo. Nic dodać nic ująć.

Jakże to mądre gdy mamy zrównoważone podejście do "cenzury".

Pierwszy punkt od Smoka dla forum pszczelarstwa.

Pozdrowienia z Krakowa.

Jacek

Oj Smoku, Smoku, ty jesteś chyba jednym z pierwszych, który zrozumiał. Nic dziwnego całe wieki smoczej mądrości przez Ciebie przemawiają. Liczymy na Twoją mądrość i pomoc.
Nie jesteśmy konkurencją dla innych, tylko jesteśmy inni i na samym początku oczekujemy pomocnej dłoni, nawet smoczej łapy uzbrojonej w pazury, którą z radościa przyjmujemy. Lepsza smocza łapa z pazurami niż dłoń ludzka nie znająca pojęcia "lojalność". Dzięki Ci Smoku! W końcu nikt inny niż Ty lepiej nie rozumie co to znaczy "inność". Przysięgam na celtyckie bóstwa jakem Druid, że Cię nie zdradzę i nie opuszczę jak mnie opuścili przyjaciele i ci co się nimi mienili. Druid zna wartość słowa "LOJALNOŚĆ".

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator

Post autor: Administrator »

porter345 pisze: Stronę Pszczelarstwa znalazłem jakieś1,5 - 2 lata temu (dokładnie nie pamiętam)ale do niedawna była mało interesująca.
Hmm... Chyba coś przespałem ;) O ile mi wiadomo to domena na które znajduje sie strona pisma została zarejestrowana ok. lutego lub marca 2004 :)
Time, time, time... Redakcjo, materiałów potrzeba. A tak swoją drogą: jakiego rodzaju archiwum oczekujecie? Spisy treści czy coś więcej?

I kolejna sprawa: mam pomysły na kolejne "features" na stronie, np. galeria, giełda itp. Piszcie czego byście chcieli, a ja w miarę możliwości wzbogacę stronę o nowe możliwości.

Pozdrawiam

Admin

porter345
Obserwator
Obserwator

Witam.

Administratorze jak napisałem dokładnie nie pamiętam kiedy powstała strona pszczelarstwa, ale wydaje mi się, że conajmniej w tamtym roku już była, ale mogę się mylić. Jednego jestem pewny - niewiele się na niej zmieniało tzn. niebyła aktualizowana prawie wcale, a mogłaby chociaż raz na tydzień. Myślę, że to się teraz zmieni, oczywiście na lepsze. Teraz poprostu zaczyna się coś dziać, powoli ale nie od razu Kraków zbudowano.

Co do Archiwum, to ja osobiście bym widział takie z prawdziwego zdarzenia, czyli będzie to skatalogowane według numerów i spisu treści każdego z nich, oraz całych orginalnych artykułów które były w poszczególnych numerach.
Myślę, że z połowy lat 90 to chyba nie będzie problemu, bo zapwene te wydania były pisane już na komputerze, więc pozostanie tylko je przenieść na serwer i do ogólnodostępnego archiwum. Starsze wydania myślę, że też pomału wklepiecie do komputera i udostępnicie. Jak to zrobicie pozostawiam waszej inwencji, tylko jeszcze raz powtórze, archiwum zawierające całe artykuły, a nie tylko spisy treści. Myślę, że takie archiwum przyciągnie rzeszę pszczelarzy, zarówno tych z doświadczeniem jak i początkujących ( ci pierwsi będą odwiedzać arciwum w celu przypomnienia sobie interesujących ich artykułów, a tych drugich w celu poszerzenia wiedzy, a innych jeszcze w innym celu :) ).

Administarorze sam podałeś dobre pomysły, które mogłyby się znaleźć na stronie, czyli giełda i galerie.

no i moje gratulacje, wreście na forum trochę postów się pojawiło, jak tak dalej pójdzie to jest nadzieja na drugie dobre forum :). Powodzenia.

Pozdrawiam porter.

Awatar użytkownika
Raghu
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Raghu »

porter345 pisze:Witam.

bym widział takie z prawdziwego zdarzenia, czyli będzie to skatalogowane według numerów i spisu treści każdego z nich, oraz całych orginalnych artykułów które były w poszczególnych numerach.

Tylko takie archiwum spełni nasze oczekiwania.

Dobrze Ci życzący Raghu

Yanec
Obserwator
Obserwator

Post autor: Yanec »

Co do mnie to niech bedzie jakiekolwiek archiwum. A swoja droga mozna by wzorem innych czasopism (glownie naukowych) wydac raz do roku płyte CD z kompletem wszystkich nr z danego roku. Cena takiej plyty jest w granicach polrocznej prenumeraty i ciesza sie sporym zainteresowaniem. Szczegolnie warto by archiwalne numery udostepnic. Pozdrawiam.

JozekN

Post autor: JozekN »

Yanec redakcja odpowiada na twoją sugestię chyba z prędkością światła.
Przecież dostęp do starszych numerów w niczym by nie zaszkodził.

Zablokowany