Rok 2011

III LUBELSKA KONFERENCJA PSZCZELARSKA, Pszczela Wola 3–5 lutego 2012 r.

Informujemy, że w dniach od 3 do 5 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbędzie się III Lubelska Konferencja Pszczelarska.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji informujemy o możliwości zarezerwowania miejsc noclegowych i wyżywienia na czas trwania konferencji. W tym celu należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA i przesłać ją pocztą tradycyjną na adres szkoły (ZSR CKP Pszczela Wola, 23-107 Strzyżewice lub faksem – 81 562 87 73) albo w formie elektronicznej (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) w terminie do 16 stycznia 2012 roku.

Więcej…
 

Pszczelarska firma laureatem konkursu AgroLiga 2010

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski wręcza Krzysztofowi Łukasiewiczowi imienny list gratulacyjny (fot. stowarzyszenie AgroBiznesKlub)Redakcja „Pszczelarstwa" otrzymała informację o przyznaniu tytułu Krajowego Wicemistrza AgroLiga 2010 w kategorii Firmy Centrum Pszczelarskiemu Łukasiewicz Krzysztof z Kostrzyna nad Odrą w woj. lubuskim. Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2010 miało miejsce 17 maja bieżącego roku w Belwederze w Warszawie. Imienne listy gratulacyjne finaliści otrzymali z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Puchary i dyplomy konkursowe wręczali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

Więcej…
 

Najcenniejsza inicjatywa

Jubileusz 200. rocznicy urodzin ks. Jana Dzierżona uczciło także Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy z siedzibą w Czeladzi, sadząc 200 miododajnych lip. Koło w Czeladzi działa w ramach Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach.

Pszczelarze w oczekiwaniu na lipy (fot. A. Wilczyński)Pierwsze 100 lip Moltkiego przywieźli ze szkółki w Andrychowie Zbigniew Binko i Ryszard Filipczyk, a zagłębiowscy pszczelarze posadzili je w kwietniu 2011 roku w rejonach swoich pasiek stacjonujących w gminie Psary, Czeladzi, Rogożnika, Będzina i w innych miejscowościach Zagłębia. (...)

Więcej…
 

Mimo ulicznego gwaru dookoła panowała absolutna cisza

Bazylika Bożego Narodzenia (Betlejem, Palestyna) wybudowana w VI wieku nad relikwią Groty Narodzenia Pańskiego. Całość należy do prawosławnych Greków, tylko lewe skrzydło – do Ormian (fot. A. Ścięgosz)Zima. Cała przyroda dookoła nas okryła się białym puchem. Tak szczelnie, jak matka kołdrą otula ukochane dzieci. Znikły złotawe kolory jesieni. Drzewa ogołociły się z liści, nigdzie nie przebija zielona trawa. Nawet słońce, choć ciągle to samo, nie grzeje tak mocno jak w lecie. Ucichł wesoły odgłos pszczół na łąkach i w sadach owocowych. Na zimę cała przyroda jakby zamiera, cichnie. Czasem wydaje nam się, że zima nigdy się nie skończy, wiosna nigdy nie nadejdzie, a świat nie stanie się znów kolorowy. Jednak i przyrodzie, i nam – ludziom potrzebny jest czasem odpoczynek. On dodaje nam ochoty do dalszej pracy, regeneruje nasze siły. Potrzebujemy równowagi, aby nie popadać w pracoholizm lub lenistwo. Nawet Bóg odpoczął po 6 dniach pracy stwórczej. Dał nam w ten sposób „przepis" na dobre życie. W dzień święty mamy odpocząć, a swoim odpoczynkiem chwalić Boga i poświęcić Mu swój czas. Świat został przepięknie stworzony, abyśmy mogli z niego korzystać. Cieszmy się nim!

Więcej…
 

Wyjaśnienie autora artykułu „Wojna o APIWAROL"

Szanowni Czytelnicy, cena hurtowa podana w artykule („Pszczelarstwo" 8/2011) jest ceną hurtową producencką przy zaopatrywaniu się w firmie BIOWET przez hurtownie weterynaryjne. Z kolei lekarze weterynarii kupują preparat z hurtowni po innej, hurtowej, wyższej cenie.

Przemysław Gierchatowski

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
 ---
 
© Miesięcznik PSZCZELARSTWO, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe, 2004-2016
Agroturystyka